TUI do tureckich hotelarzy: Uważajcie z cenami

Filip Frydrykiewicz

Niemieckie biur podróży TUI podaje, że zainteresowanie jego klientów Turcją rośnie. Przestrzega jednak tamtejszych hotelarzy przed podnoszeniem cen

Dyrektor z TUI Deutschland Stefan Baumert spotkał się w Turcji z partnerami koncernu. Przedstawił im strategię firmy, podziękował za współpracę i omówił charakterystykę niemieckiego rynku turystycznego – informuje portal branżowy Turizm Gazetesi. Dyrektor podkreślał, że TUI jest liderem w oferowaniu zakwaterowania w segmencie średnim i wyższym, a teraz, podążając za oczekiwaniami klientów, chce poszerzyć swój produkt o tańsze obiekty.

Baumert zapowiedział, że firma nadal będzie dywersyfikować program, zwiększać udziały w rynku i rozwijać sprzedaż w internecie. Koncern chce też, by marka TUI była mocniej obecna w świadomości klientów.

Dyrektor opowiadał też o potrzebach pokolenia młodych turystów, milenialsów. Jak mówił, potrzebują oni większej elastyczności w planowaniu wakacji, są bardzo aktywni i chętnie korzystają z technologii mobilnych. Stanowią też niemal połowę klientów kupujących on-line.

Potwierdził, że zainteresowanie klientów TUI wakacjami w Turcji jest coraz większe. Koncern ostrzegł jednak tamtejszych hotelarzy przez zbytnim podnoszeniem cen. Wskazał na problemy hiszpańskiej branży turystycznej – zainteresowanie wypoczynkiem w tym kraju spadło, gdy koszty zakwaterowania wzrosły w ciągu roku o 8 procent.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Ustawa o imprezach turystycznych – czy jest na sali kworum?

Brak zainteresowania posłów opóźnia prace nad najważniejszą dla turystyki wyjazdowej ustawą o imprezach turystycznych ...

Napaść wandala na polskie autokary w Chorwacji

Dwa polskie autokary turystyczne, stojące na parkingu w miejscowości Makarska w Chorwacji, zostały w ...

Podwójna rola Marka Andryszaka w TUI

Marek Andryszak, dyrektor do spraw produktu w TUI Deutschland, zastąpi na stanowisku dyrektora sprzedaży ...

„Odkryj świat na nowo” – lato 2021 z Itaką już w sprzedaży

„Zostań z nami i odkryj świat na nowo” – pod tym hasłem biuro podróży ...

Prezydent ogłasza oficjalnie bon turystyczny: 500 złotych na dziecko

500 złotych, tyle ma wynieść bon turystyczny. Dostaną go te same rodziny, które już ...

Huragan Ciara uziemia samoloty

Szalejący nad północną Europą huragan Ciara spowodował odwołanie setek lotów. Ale silne wiatry w ...