Meksyk ureguluje prawo najmu dla turystów?

Pixabay

W Meksyku kilku turystów zmarło w obiektach wynajmowanych przez platformy typu Airbnb, bo lokale nie spełniały wymogów bezpieczeństwa. Tamtejsi hotelarze domagają się więc regulacji najmu krótkoterminowego

Stowarzyszenia hotelarskie w Meksyku uważają, że nadszedł już czas na regulację wakacyjnego wynajmu w ramach portali typu Airbnb – informuje portal Riviera Maya News. Wszystko przez ostatnie przypadki śmierci zagranicznych gości w wynajmowanych lokalach.

W październiku zeszłego roku w mieszkaniu zajmowanym przez gości z Argentyny doszło do wybuchu zbiornika z gazem. W wyniku obrażeń turyści zmarli. Z kolei w marcu amerykańska rodzina zatruła się gazem w apartamencie w Tulum. Zdaniem przedstawicieli Stowarzyszenia Hotelarzy Cancun, Riviera Maya i środkowej oraz południowej części stanu niezbędne jest więc zadbanie o bezpieczeństwo gości.

Roberto Cintrón Gómez, prezes Stowarzyszenia Hotelarzy Cancun i Puerto Morelos, podkreśla, że regulacje nie mają być wymierzone w systemy rezerwacyjne, ale w tych właścicieli obiektów, którzy nie spełniają wymagań platform. Chodzi też o wizerunek regionu.

Jak mówi, wakacyjny wynajem musi być uregulowany także z finansowego punktu widzenia. Jego zdaniem pieniądze, które turyści wydają teraz na noclegi w kwaterach, nie dają bowiem żadnej korzyści mieszkańcom regionów. Cierpią na tym nawet restauracje, bo goście najczęściej przygotowują jedzenie we własnym zakresie w apartamentach.

Gómez opisuje, że problemem są nie właściciele serwisów pośredniczących w rezerwacji noclegów, ale gospodarze obiektów i lokalni politycy, którzy nie chcą zmieniać przepisów.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Rządy ostrzegają turystów przed Iranem

Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Stany Zjednoczone to tylko niektóre kraje, które odradzają podróże do ...

Wielki wieloryb na dziobie Cracovii

Kolorowa grafika przedstawiająca wieloryba zdobi dziób promu pasażersko-samochodowego Cracovia, który należy do Polskiej Żeglugi ...

Technologia zwiększy zyski agentów

Niemiecka organizacja zrzeszająca agentów turystycznych DTPS ma pomysł na poprawę zarobków swoich członków. Chce ...

Jest umowa na dłuższy pas startowy w Radomiu

Dzisiaj Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” (PPL) zarządzające portem lotniczym w Radomiu podpisało z firmą ...

KLM twittuje karty pokładowe

KLM udostępnia dokumenty podróżne i informacje dotyczące zarezerwowanego lotu poprzez Messengera, Twittera i WeChat ...

Trójmiasto – te atrakcje musisz zobaczyć!

Działające jak jeden organizm 3 nadmorskie miasta oferują wspólnie całą masę atrakcji i stanowią ...