Meksyk ureguluje prawo najmu dla turystów?

Pixabay

W Meksyku kilku turystów zmarło w obiektach wynajmowanych przez platformy typu Airbnb, bo lokale nie spełniały wymogów bezpieczeństwa. Tamtejsi hotelarze domagają się więc regulacji najmu krótkoterminowego

Stowarzyszenia hotelarskie w Meksyku uważają, że nadszedł już czas na regulację wakacyjnego wynajmu w ramach portali typu Airbnb – informuje portal Riviera Maya News. Wszystko przez ostatnie przypadki śmierci zagranicznych gości w wynajmowanych lokalach.

W październiku zeszłego roku w mieszkaniu zajmowanym przez gości z Argentyny doszło do wybuchu zbiornika z gazem. W wyniku obrażeń turyści zmarli. Z kolei w marcu amerykańska rodzina zatruła się gazem w apartamencie w Tulum. Zdaniem przedstawicieli Stowarzyszenia Hotelarzy Cancun, Riviera Maya i środkowej oraz południowej części stanu niezbędne jest więc zadbanie o bezpieczeństwo gości.

Roberto Cintrón Gómez, prezes Stowarzyszenia Hotelarzy Cancun i Puerto Morelos, podkreśla, że regulacje nie mają być wymierzone w systemy rezerwacyjne, ale w tych właścicieli obiektów, którzy nie spełniają wymagań platform. Chodzi też o wizerunek regionu.

Jak mówi, wakacyjny wynajem musi być uregulowany także z finansowego punktu widzenia. Jego zdaniem pieniądze, które turyści wydają teraz na noclegi w kwaterach, nie dają bowiem żadnej korzyści mieszkańcom regionów. Cierpią na tym nawet restauracje, bo goście najczęściej przygotowują jedzenie we własnym zakresie w apartamentach.

Gómez opisuje, że problemem są nie właściciele serwisów pośredniczących w rezerwacji noclegów, ale gospodarze obiektów i lokalni politycy, którzy nie chcą zmieniać przepisów.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Betlej: Wycieczki są droższe niż przed rokiem, bo zdrożało paliwo

Itaka pobiła swoisty rekord – w zeszłym tygodniu miała najniższe ceny aż w 34 ...

DRV: Agentów czekają cztery metry zmian

Ponad cztery metry długości ma dokument, w którym Niemiecki Związek Turystyczny za pomocą grafik ...

Hurghada w oku kamery

420 kamer rozmieszczą na ulicach i głównych placach Hurghady władze regionu Morza Czerwonego. Całodobowy ...

Turecki touroperator kupi niemieckiego Neckermanna

Turecki Anex Tour przejął Thomasa Cooka w Rosji i podpisał wstępną umowę na kupno ...

Upadło biuro podróży Rejsclub.pl

Znane biuro podróży z Gdańska, specjalizujące się w organizowaniu wyjazdów na rejsy statkami wycieczkowymi, ...

Izrael z nową kartą turystyczną i linią autobusową

Z kartą Israel Pass można podróżować środkami transportu publicznego oraz zwiedzać parki narodowe, a ...