Bułgaria: Numery poprawią jakość w turystyce

Materiały Promocyjne

Obiekty oferujące zakwaterowanie, usługi gastronomiczne i rozrywkowe w Bułgarii dostaną numery identyfikacyjne. Dzięki nim łatwiej będzie je klasyfikować i poprawić system informacji turystycznej

Jak mówi minister turystyki Bułgarii Nikolina Angelkova, dzięki numerom te same miejsca nie będą wpisane podwójnie. Minister poinformowała o planach resortu w czasie inauguracji Rady Publicznej, w skład której wchodzą przedstawiciele branży, nauki i organizacje turystyczne.

Aby numery identyfikacyjne mogły być nadawane, niezbędne są zmiany w przepisach turystycznych, nad którymi obecnie prowadzone są prace. Minister poinformowała również, że w dalszym ciągu prowadzone będą kontrole touroperatorów i agentów turystycznych. Angelkova podkreśla, że niezbędne jest również utworzenie inspektoratu w ministerstwie, który realizowałyby kontrole w obiektach turystycznych, nie czekając na informację o konieczności ich przeprowadzenia. Minister jako przykład podała hotel Chiflika, w którym odpadały kawałki sufitu, a turyści byli kwaterowani w piwnicy. W przyszłości przestrzeganie praw klientów ma być nadzorowane przez Komisję Ochrony Konsumentów.

Kolejny plan to nadawanie touroperatorom, hotelom, punktom gastronomicznym i rozrywkowym oraz przewodnikom górskim kodów QR, które będą zamieszczone na licencjach uprawniających firmy i osoby do prowadzenia działalności. Po ich zeskanowaniu turyści otrzymają informacje o wybranym usługodawcy, choćby o tym, czy organizator posiada odpowiednie ubezpieczenie. Obecnie sprawdzić to można przez stronę internetową ministerstwa turystyki.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Ellinair powiększa flotę i program

Flota Ellinaira urośnie do 10 samolotów. Jeszcze przed latem przewoźnik dołoży do niej dwa ...

Błąd touroperatora? Agent za to odpowie

Internetowe agencje turystyczne nie mogą uchylać się od odpowiedzialności za niepoprawne lub wprowadzające w ...

Rosyjskie turystki zabite w eksplozji arsenału

Co najmniej dwie osoby nie żyją, a 60 zostało rannych po wczorajszej eksplozji w ...

Turystyka rozpędza brytyjską gospodarkę

W czwartym kwartale 2016 roku przychody agencji turystycznych w Wielkiej Brytanii wzrosły o 7,3 ...

MAXy polecą w Europie w pierwszym kwartale

Uziemione boeingi B737 MAX wrócą zapewne na europejskie niebo w pierwszym kwartale 2020 roku ...

Sztorm na Bałtyku – nie kursuje prom do Szwecji

Huragan Alfrida przechodzący nad Szwecją pozbawił prądu co najmniej 70 tysięcy gospodarstw domowych. Są ...