Bułgaria: Numery poprawią jakość w turystyce

Materiały Promocyjne

Obiekty oferujące zakwaterowanie, usługi gastronomiczne i rozrywkowe w Bułgarii dostaną numery identyfikacyjne. Dzięki nim łatwiej będzie je klasyfikować i poprawić system informacji turystycznej

Jak mówi minister turystyki Bułgarii Nikolina Angelkova, dzięki numerom te same miejsca nie będą wpisane podwójnie. Minister poinformowała o planach resortu w czasie inauguracji Rady Publicznej, w skład której wchodzą przedstawiciele branży, nauki i organizacje turystyczne.

Aby numery identyfikacyjne mogły być nadawane, niezbędne są zmiany w przepisach turystycznych, nad którymi obecnie prowadzone są prace. Minister poinformowała również, że w dalszym ciągu prowadzone będą kontrole touroperatorów i agentów turystycznych. Angelkova podkreśla, że niezbędne jest również utworzenie inspektoratu w ministerstwie, który realizowałyby kontrole w obiektach turystycznych, nie czekając na informację o konieczności ich przeprowadzenia. Minister jako przykład podała hotel Chiflika, w którym odpadały kawałki sufitu, a turyści byli kwaterowani w piwnicy. W przyszłości przestrzeganie praw klientów ma być nadzorowane przez Komisję Ochrony Konsumentów.

Kolejny plan to nadawanie touroperatorom, hotelom, punktom gastronomicznym i rozrywkowym oraz przewodnikom górskim kodów QR, które będą zamieszczone na licencjach uprawniających firmy i osoby do prowadzenia działalności. Po ich zeskanowaniu turyści otrzymają informacje o wybranym usługodawcy, choćby o tym, czy organizator posiada odpowiednie ubezpieczenie. Obecnie sprawdzić to można przez stronę internetową ministerstwa turystyki.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

TUI zapłaci odszkodowanie za upadek ze schodów

Brytyjska turystka, która poważnie ucierpiała w wypadku w hotelu dostanie od TUI pięciocyfrową zapomogę ...

Na lotnisku w Rzeszowie stanie Holiday Inn

Będzie miał 120 pokojów i będzie kosztować 34 miliony złotych – rusza budowa hotelu ...

GUS: Polacy więcej podróżują, częściej też goszczą obcokrajowców

Polacy w zeszłym roku wyjeżdżali 68,7 miliona razy. W tym 55,2 miliona to były ...

Mazowsze daje 50 milionów na remonty w Modlinie

Rozbudowa terminala, wyremontowanie dróg kołowania i drobne naprawy pozostałej infrastruktury – to cele, na ...

Grecja wystawia plaże na aukcjach

O 50 procent wyższe ceny, niż początkowo ustalone, uzyskuje greckie Ministerstwo Finansów za wynajmowanie ...

Niemiecki UOKiK ostrzega przed agentami turystycznymi

Niemiecki Urząd Ochrony Konsumenta ostrzega przed korzystaniem z usług biur agencyjnych. Uważa, że z ...