Bułgaria: Numery poprawią jakość w turystyce

Materiały Promocyjne

Obiekty oferujące zakwaterowanie, usługi gastronomiczne i rozrywkowe w Bułgarii dostaną numery identyfikacyjne. Dzięki nim łatwiej będzie je klasyfikować i poprawić system informacji turystycznej

Jak mówi minister turystyki Bułgarii Nikolina Angelkova, dzięki numerom te same miejsca nie będą wpisane podwójnie. Minister poinformowała o planach resortu w czasie inauguracji Rady Publicznej, w skład której wchodzą przedstawiciele branży, nauki i organizacje turystyczne.

Aby numery identyfikacyjne mogły być nadawane, niezbędne są zmiany w przepisach turystycznych, nad którymi obecnie prowadzone są prace. Minister poinformowała również, że w dalszym ciągu prowadzone będą kontrole touroperatorów i agentów turystycznych. Angelkova podkreśla, że niezbędne jest również utworzenie inspektoratu w ministerstwie, który realizowałyby kontrole w obiektach turystycznych, nie czekając na informację o konieczności ich przeprowadzenia. Minister jako przykład podała hotel Chiflika, w którym odpadały kawałki sufitu, a turyści byli kwaterowani w piwnicy. W przyszłości przestrzeganie praw klientów ma być nadzorowane przez Komisję Ochrony Konsumentów.

Kolejny plan to nadawanie touroperatorom, hotelom, punktom gastronomicznym i rozrywkowym oraz przewodnikom górskim kodów QR, które będą zamieszczone na licencjach uprawniających firmy i osoby do prowadzenia działalności. Po ich zeskanowaniu turyści otrzymają informacje o wybranym usługodawcy, choćby o tym, czy organizator posiada odpowiednie ubezpieczenie. Obecnie sprawdzić to można przez stronę internetową ministerstwa turystyki.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Etna wybucha i rani ludzi

Dziesięć osób zostało rannych, wśród nich ekipa BBC, w wyniku eksplozji w jednym z ...

Rainbow: 165 milionów złotych nowej gwarancji

Biuro podróży Rainbow zawarło dzisiaj umowę na gwarancję na kolejny rok. Opiewa ona na ...

KLM najpunktualniejszą linią lotniczą świata

Dwie niezależne organizacje, FlightStats i JACDEC, przyznały holenderskim liniom najwyższe miejsca na podium w ...

Turyści na wózkach też chcą zwiedzać świat

– Potrzeba podróżowania u osób z niepełnosprawnością stale rośnie, podobnie jak chęć odkrywania świata ...

Interferie chcą zarobić na turystyce medycznej

Więcej turystów z zagranicy szukających niedrogich usług medycznych i uzdrowiskowych i rosnąca grupa krajowych ...

Enter Air wypuści nowe akcje na nowe samoloty

Enter Air planuje publiczną emisję do 2,3 miliona akcji. Pieniądze z nich przeznaczy na ...