Expedia: Wynajmowanie mieszkań nie szkodzi hotelom

Bloomberg

Prezes Expedii zapewnia hotelarzy, że włączenie do oferty wynajmu mieszkań i domów wakacyjnych nie wpłynie na współpracę z nimi, bo każdy z tych rodzajów zakwaterowania przyciąga innych gości

W czasie konferencji zorganizowanej przez Expedię, na którą przybyło 4,5 tysiąca osób, szefowie firmy zapewniali, że wprowadzenie nowego rodzaju ofert zakwaterowania, nie będzie dla hotelarzy w żaden sposób odczuwalne.

Przypomnijmy – w 2015 roku Expedia kupiła portal HomeAway specjalizujący się w wynajmowaniu alternatywnych form zakwaterowania. Cyril Ranque, prezes Lodging Partner Services, spółki należącej do Grupy Expedia, cytowany przez portal Skift, podkreśla, że większość rezerwacji obsługiwanych przez HomeAway to wycieczki dla grup liczących co najmniej cztery osoby. W hotelach liczba uczestników jest zazwyczaj mniejsza.

Ranque tłumaczy, że tak długo jak Expedia będzie prezentować oferty dopasowane do potrzeb poszczególnych klientów, partnerzy hotelowi nie mają się czego obawiać. Jego zdaniem wzrost liczby rezerwacji mieszkań czy domów wynajmowanych na wakacje, nie oznacza mniejszego biznesu dla hoteli. Te ostatnie często obsługują też podróżujących służbowo.

Prezes Expedii Mark Okerstrom zaprzeczył spekulacjom mediów, jakoby firma miała tworzyć własną markę hotelową, potwierdził natomiast, że wprowadza rozwiązanie Rev+, które ma pomóc hotelarzom lepiej zarządzać przychodami, wspiera też tworzenie pakietów wakacyjnych bezpośrednio na stronach kilku sieci hotelowych. Wprowadzanie takich rozwiązań ma sens, szczególnie wobec zapowiedzi STR, firmy badającej rynek hotelowy na świecie, z których wynika, że w przyszłym roku wzrost przychodów na pokój w Stanach Zjednoczonych zmniejszy się z 3 do 2,4 procent. Na pytanie jednego z hotelarzy, czy więcej zarobi sprzedając przez Expedię czy przez stronę sieci, Ranque odpowiedział, że przychody płynące dzięki agencjom internetowym są podobne do tych jakie przynoszą strony samych obiektów, ale każdy szef musi podjąć decyzję w tym względzie samodzielnie.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Co zrobić, gdy obrót wynosi 0, czyli PIT pyta, PFR odpowiada

Co zrobić, jeśli popełniło się błąd we wniosku o pożyczkę? Na jakiej podstawie PFR ...

Koronawirus na wycieczkowcu. Statek zatrzymany w porcie

Wycieczkowiec Diamond Princess z ponad 3,7 tysiąca ludzi na pokładzie został zatrzymany w porcie ...

Leila Ben Arfi: Estetyka w turystyce jest dla mnie ważna

Prowadzi biuro podróży od 27 lat. Pokonując trudności, ale i wykorzystując atuty, jakie daje ...

Burmistrz Helu do turystów: Nie przyjeżdżajcie teraz

Bądźcie świadomi i odpowiedzialni. Nie przyjeżdżajcie teraz do nas – apeluje burmistrz Helu Mirosław ...

PKP: Remonty skrócą podróż

Prezes PKP Polskich Linii Kolejowych Ireneusz Merchel zapowiada, że na kilku trasach kolejowych już ...

Kosztowne zaniechanie rządu Niemiec w sprawie Cooka

Z tytułu upadku Thomasa Cooka państwo niemieckie będzie musiało oddać klientom tego biura łącznie ...