Best Western Balice Airport zaoferuje 153 pokoje, restaurację, lobby bar, sale konferencyjne i duże parkingi – podziemny i nadziemny. Hotel będzie miał 8 kondygnacji. Sieć zapowiada, że do budowy zostaną zastosowane ekologiczne i energooszczędne rozwiązania, a obiekt będzie przyjazny rodzicom podróżującym z dziećmi. Głównym atutem hotelu będzie jego lokalizacja – w pobliżu głównego terminala lotniska i autostradowej obwodnicy Krakowa. Oferta hotelu skierowana będzie zarówno do gości biznesowych i turystów indywidualnych podróżujących do Krakowa samolotem lub samochodem, jak i do zorganizowanych wycieczek.

– Bardzo cieszy nas, że kolejny już inwestor podejmuje decyzję o budowie obiektu z zamysłem dołączenia do Best Western. Kraków i jego okolice to bardzo atrakcyjna lokalizacja dla tego typu inwestycji. Dzięki wsparciu sieci, np. w zakresie marketingu oraz dołączeniu do naszych systemów rezerwacyjnych, Best Western Balice Airport z pewnością szybko zyska zaufanie gości z Polski i zagranicy – mówi, cytowana w komunikacie prasowym, Saija Kekkonen, dyrektor zarządzająca Best Western w Finlandii, krajach bałtyckich, Polsce i Rosji.

Otwarcie obiektu planowane jest na czwarty kwartał 2019 roku. Inwestorem jest krakowski deweloper – spółka Doctor Q Bud. Autorem projektu architektonicznego i wystroju wnętrz jest krakowska pracownia architektoniczna Iliard Architecture & Project Management. Działania doradcze przy planowaniu koncepcji oraz wyborze operatora hotelu prowadziła firma HS Consulting.