Właścicielem sieci Jaz Collection jest Grupa Travco, powiązana biznesowo z koncernem TUI. Travco jako jeden z największych touroperatorów specjalizujących się w obsługiwaniu turystów w Egipcie, obsługuje też klientów TUI, w tym również tych z Polski.

Jak informuje sieć wśród nowych hoteli znajdą się dwa w Hurghadzie (Jaz Casa Del Mar i Jaz Casa Del Mar Resort, każdy z 430 pokojami), rodzinny Jaz Maraya i Sensimar Alaya Resort w Madinat Coraya przy Marsa Alam. Sensimar to marka TUI, przeznaczona tylko dla dorosłych klientów.

Kolejne obiekty, które na lato otworzy sieć Jaz to hotele koncernu. Mowa o nowych, niedrogich Suneo Club Soma Beach i Suneo Club Reef Resta w Marsa Alam. Ponieważ marka zostanie uruchomiona pod koniec sezonu letniego, oferta na pobyty w Suneo pojawi się dopiero w katalogach zimowych. Siódmy hotel to Jaz Turtle Bay w Marsa Alam, który do kwietnia działał pod marką FTI Labranda.

Łącznie do Jaz Collection należy ponad 50 obiektów, a także statki pływające po Nilu pod nazwami Jaz on the Beach, Jaz on the Nile. Grupa Travco jest również właścicielem sieci Steigenberger, których w Egipcie jest już jedenaście oraz Iberotel i Sol Y Mar. Przypomnijmy, że właściciel Travco, Hamed el Chiaty, przejął w 2014 roku upadające polskie biuro podróży Alfa Star. Kiedy zorientował się, ile firma ma długów, zamknął ją.