Pierwszy budynek z mieszkaniami do wynajęcia powstał w miejscowości Kissimmee na Florydzie. Drugi obiekt tego typu ma być otwarty w Nashville, w stanie Tennessee. Będą z niego mogli korzystać zarówno klienci zainteresowani wynajęciem mieszkania na dłużej, jak i i szukający noclegu na kilka dni.

W Tennessee Airbnb przejmie istniejący budynek z 328 mieszkaniami. Niido, partner Airbnb, kupił go w połowie sierpnia. Osoby, które w nim zamieszkają, będą zachęcane do wynajmowania lokali maksymalnie 180 dni w roku. Do Nashville przyjeżdża wielu fanów muzyki country na koncerty, wieczory kawalerskie i panieńskie.

Projekt Niido Powered by Airbnb to przedsięwzięcie zakrojone na szerszą skalę – zakłada współpracę portalu z deweloperami i zarządcami nieruchomości. To właśnie te grupy zawodowe zarzucają firmie najczęściej, że umożliwia nielegalne wynajmowanie mieszkań na cele turystyczne.

Do końca 2019 roku Airbnb i Niido planują wynajmować 14 kompleksów pod własną marką. Taką informację podała Cindy Diffenderfer, współzałożycielka i dyrektor marketingu Niido Powered by Airbnb. Przedstawiciel Niido powiedział jednak, że plany mogą ulec zmianie, a Airbnb odmówił komentarza na ten temat.

Airbnb próbuje pozyskać bardziej wymagających klientów, z myślą o nich stworzył markę Airbnb Plus, pod którą wynajmuje obiekty regularnie sprawdzane przez kontrolerów. Ich zadaniem jest upewnienie się, czy w mieszkaniu znajdują się na przykład świeże ręczniki, pościel odpowiada jakości hotelowej, czy są tam suszarki do włosów i żelazka. We współpracy z Niido firma chce zapewnić jakość pobytu jak w hotelu w połączeniu ze swobodą jaką daje wynajęcie niezależnego mieszkania czy apartamentu.