Jak informuje Zdrojowa, budynek z ukończoną fasadą już stoi. Powstał zgodnie z międzynarodową certyfikacją ekologiczną LEED. Teraz trwają prace nad wnętrzem hotelu, który stoi przy plaży i ma mieć minimum 167 pokojów z widokiem na morze. Nowy Hilton będzie miał też spa, salę do fitnessu i siłownię, restauracje i bary (w lobby i na dachu). Goście będą mieli również dostęp do już działającego aquaparku Baltic Park Molo, w którym jest pięć basenów i różne atrakcje rodzinne i rekreacyjne, takie jak zjeżdżalnie, fala do surfingu, sauny czy tężnia.

– Jesteśmy wiodącym inwestorem i operatorem hoteli kurortowych w Polsce – mówi cytowany w komunikacie Zdrojowej jej współwłaściciel Jan Wróblewski. – Hilton Świnoujście Resort & Spa to ukoronowanie naszego partnerstwa z międzynarodowymi markami w Baltic Park Molo – największym kompleksie wypoczynkowym nad polskim morzem. Nowa inwestycja będzie doskonałym uzupełnieniem już istniejącej w Świnoujściu szerokiej oferty obiektów o różnorodnym standardzie dla odmiennych segmentów turystów. Z niecierpliwością czekamy na pierwszych gości tej wspaniałej nieruchomości, którzy zawitają tutaj w 2020 roku.

Hilton ma ponad 200 hoteli w miejscowościach wypoczynkowych na całym świecie – w górach, nad morzem czy w ośrodkach sportowych. Hilton Świnoujście Resort & Spa stanie się częścią europejskiej grupy liczącej niemal 15 hoteli w krajach takich jak Szwajcaria, Francja, Włochy, Chorwacja i Hiszpania. Będzie to trzeci hotel Hilton w Polsce – po Warszawie i Gdańsku, ale pierwszy typu resortowego.