Do zarządu Bidroomu jako dyrektor ds. technologii dołączył Maurizio Tripi – informuje firma w komunikacie. Nowy dyrektor zapowiada „technologiczną rewolucję” – wprowadzenie najnowszych technologii i trzykrotne powiększenie do końca roku zespołu IT.

Pochodzący z Włoch Tripi ma 49 lat i 25-letnie doświadczenie w branży technologicznej. Jest ekspertem w dziedzinie inżynierii oprogramowania. Wiele lat spędził w kalifornijskiej Dolinie Krzemowej, współpracując z firmami z różnych branż, między innymi jako inwestor i doradca ds. strategii. Jest założycielem start-upu Real Contacts – dostawcy aplikacji do budowania relacji międzyludzkich.

Bidroom.com to holenderski start-up założony w 2014 roku w Hadze. Swoje biura ma również w Amsterdamie, Krakowie, Stambule i Paryżu. W przeciwieństwie do innych platform rezerwacyjnych Bidroom nie pobiera od hotelarzy prowizji od rezerwacji, tylko roczny abonament. Współpracuje z 120 tysiącami hoteli w 128 krajach. Zapowiada, że do 2020 roku zdobędzie ponad milion aktywnych użytkowników i zatrudni 100 pracowników.