Orbis przystąpił do negocjacji na zasadzie wyłączności z Accorem w sprawie potencjalnego zbycia części serwisowej swojej działalności (asset light) i zawarcia umowy, w ramach której Accor będzie zarządzał hotelami sieci Orbis – informuje biuro prasowe Orbisu w komunikacie.

Czytaj: „Orbis skupia się na nieruchomościach”.

– To ważny krok na drodze transformacji Orbisu. Spółka zamierza skupić się teraz na nieruchomościach hotelowych – mówi prezes i dyrektor generalny Orbisu Gilles Clavie. – Rozpoczęcie negocjacji z Accorem, naszym strategicznym partnerem i właścicielem marek, pod którymi działają wszystkie hotele grupy, wynika głównie z aktualnych umów dotyczących naszej współpracy. Doceniamy wiedzę i doświadczenie Accoru, które będą się liczyć w procesie restrukturyzacji i przyczynią się do wzmocnienia pozycji Orbisu na rynku nieruchomości hotelowych – dodaje Clavie.

Do wyceny części serwisowej zarząd Orbisu zatrudnił niezależną firmę.

Grupa Hotelowa Orbis ma w Polsce 72 hotele własne i leasingowane (w całej Europie Wschodniej – 130). Jest wyłącznym licencjodawcą marek AccorHotels (takich jak Sofitel, Novotel, Mercure, ibis, ibis Styles czy ibis budget) w 16 krajach, w tym w Bułgarii, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Bośni i Hercegowinie, Czarnogórze, Słowenii, Macedonii, Mołdawii, Czechach, Estonii, na Litwie, Łotwie, Słowacji i Węgrzech.