Cancún i Riviera Maya będą miały 14 nowych hoteli

Cancún
Cancún
Fot. Nelly Kamińska

W przyszłym roku w meksykańskim kurorcie Cancún i na Rivierze Maya powstanie 14 nowych hoteli, które mają mieć w sumie 6 tysięcy pokojów.

Jak podaje meksykański portal branżowy Reportur, nowe obiekty będą oferowały od 20 do ponad tysiąca pokojów. Najwięcej, bo prawie 3,3 tysiąca pokojów powstanie na Rivierze Maya, między innymi pojawi się tam w miejscowości Puerto Morelos hotel Senator, który będzie ich miał 1044.

Drugim pod względem wielkości będzie Barceló Riviera Maya z 850 pokojami, a najmniejszym Awakening z zaledwie 20. Z kolei w Cancún i Playa Mujeres przybędzie łącznie 2,7 tysiąca pokojów. Najwcześniej, bo już w lutym w strefie turystycznej Cancún otworzy się Canopy by Hilton, w marcu pierwszych gości przyjmie Planet Hollywood w Playa Mujeres.

CZYTAJ TEŻ: W Meksyku coraz więcej turystów

Jak wynika z danych Sekretariatu Turystyki stanu Quintana Roo, w 2019 roku ruszyła budowa co najmniej 16 tysięcy nowych pokojów hotelowych, ale na razie nie wszyscy inwestorzy podali datę otwarcia swoich obiektów.

Gubernator Quintana Roo Carlos Joaquín poinformował, że w 2019 roku w tym stanie liczba pokojów zwiększyła się o 4,2 procent do 107,2 tysiąca. Okazało się, że podaż przerosła popyt, co tłumaczy spadki w obłożeniu hoteli. Na przykład w Cancún miejsc noclegowych przybyło o 4,2 procent, a gości było więcej zaledwie o 1,3 procent.

Sekretariat szacuje, że w tym roku lotnisko w Cancún obsłuży 13,2 miliona pasażerów, czyli o 1,8 procent więcej niż w ubiegłym. Dla regionu 2019 rok był pełen wyzwań – branża turystyczna musiała zmierzyć się z takimi problemami jak zanieczyszczenie gronorostami czy brak promocji.

ZOBACZ TAKŻE: Meksyk: Zalegalizujmy narkotyki, turystyka zyska

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Forum Informacji Turystycznej ma nowy (stary) zarząd

Przez kolejną, dwuletnią kadencję Forum Informacji Turystycznej nadal kierował będzie dyrektor Tarnowskiego Centrum Informacji ...

Rekordowy wynik PKP Intercity. Będzie Wi-Fi w pendolino

PKP Intercity osiągnęło w 2016 r. najwyższe przychody przewozowe w historii, uzyskując wynik na ...

Sun & Fun: Wracamy do gry i to na dobre

Wracamy do gry i to na dobre – zapowiadał podczas spotkania z agentami turystycznymi ...

Coraz więcej turystów odwiedza Albanię

Rośnie zainteresowanie turystyką w Albanii. Do tego kraju trafia także coraz więcej Polaków, w ...

Travelplanet: Polacy wybierają ferie na plaży

Tydzień na nartach w austriackich lub włoskich ośrodkach za 1600–1700 złotych, z karnetem i ...

Wizz Air wybrał lżejsze fotele

Wizz Air zamówił fotele do 110 swoich airbusów A321neo. Model nazwany Essenza dostarczy firma ...