Program „Anglia dla wszystkich” obejmie rodziny, które zmagają się ze skutkami pandemii. Z funduszu, który utworzył Departament Cyfryzacji, Kultury, Mediów i Sportu (DCMS) we współpracy z organizacją charytatywną Family Holiday Charity i VisitEngland można ubiegać się o 450 funtów dotacji. Obejmuje ona wydatki na zakwaterowanie, podróż i wyżywienie - podaje brytyjski portal branży turystycznej Travel Weekly.

Czytaj więcej

Brytyjskie rodziny doceniają wycieczki zorganizowane. Liczy się bezpieczeństwo

Celem przedsięwzięcia jest odciążenie psychiczne osób, które przeżywają trudne chwile i potrzebują ucieczki od codzienności. VisitEngland podjął współpracę z parkami wakacyjnymi, żeby zapewnić uczestnikom bezpłatne zajęcia na miejscu.

Badania przeprowadzone przez Family Holiday Charity wykazały, że krótkie przerwy mogą przynieść korzyści - dzieci chętniej chodzą później do szkoły, czują się mniej odizolowane i bardziej angażują się w społecznie. Minister turystyki Nigel Huddleston podkreśla, że wakacje są okazją do odpoczynku, spędzenia czasu razem i poprawy samopoczucia. Jednak dla wielu rodzin zrobienie sobie przerwy jest ze względów finansowych niemożliwe. Program jest więc wsparciem dla takich osób, ale też dla branży turystycznej i hotelarskiej.