49. GTM odbędzie się od 16 do 18 kwietnia 2023 roku w Essen w Nadrenii Północnej-Westfalii - informuje Niemiecka Centrala Turystyki (DZT). Partnerami wydarzenia będą Essen Marketing Gesellschaft, Ruhr Tourismus i Tourismus NRW.

- Jesteśmy dumni, że otrzymaliśmy kontrakt na organizację GTM 2023. Zaprezentujemy się jako cel podróży, który ma do zaoferowania wyjątkowe atrakcje w zakresie urbanizacji, kultury przemysłowej i przyrody. Każdy, kto przyjeżdża do Essen, jest pozytywnie zaskoczony ofertą. Dla nas GTM jest okazją, aby mile zaskoczyć także przedstawicieli międzynarodowej branży turystycznej - mówi prezes EMG Richard Röhrhoff, cytowany w komunikacie DZT.

Czytaj więcej

Germany Travel Mart 2022 w nietypowej scenerii - na szczycie Zugspitze

- Chcemy, aby uczestnicy kolejnego GTM poznawali Nadrenię Północną-Westfalię nie tylko w rozmowach handlowych, ale także na żywo, na miejscu. W ciągu ostatnich dwóch dekad region zyskał ogromne znaczenie w turystyce i stworzył bogatą ofertę, którą z dumą zaprezentujemy - mówi prezes Tourismus NRW Heike Döll-König.

- GTM to wielka szansa dla Zagłębia Ruhry - jesteśmy regionem, który wciąż ma ogromny potencjał turystyczny. GTM 2023 jest kamieniem milowym w rozwoju naszej turystyki i daje możliwość zaprezentowania naszego regionu międzynarodowej publiczności w ramach wycieczek - dodaje prezes Ruhr Tourismus Axel Biermann.

Zdaniem prezes DZT Petry Hedorfer Zagłębie Ruhry jest przykładem udanej transformacji regionu przemysłowego w region zorientowany na ochronę środowiska, z bogatą ofertą aktywnego wypoczynku.

- Z drugiej strony Essen podkreśla czołową pozycję Niemiec wśród kulturalnych celów podróży w Europie, na przykład dzięki wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO kopalni Zollverein czy wspaniałej Villi Hügel. Czujemy się zobowiązani do dalszego rozwijania marki „Germany simply inspiring” w kierunku zrównoważonej turystyki - mówi Petra Hedorfer.

Czytaj więcej

Niemiecka turystyka podsumowuje miniony sezon i odkrywa plany na 2022 rok

GTM 2023 odbędzie się w filharmonii i domu koncertowym Saalbau. Spotkaniu towarzyszyć będą dwa wydarzenia w Zollverein i w nowo otwartej hali sterowców na lotnisku Essen-Mülheim.