Minister zaprasza Europejczyków na zimę do Grecji. "Tanio zjecie i nie zmarzniecie"

Grecki minister turystyki Wasilis Kikilias podróżuje po europejskich stolicach, gdzie przedstawia zalety spędzenia zimy w Grecji. Po Berlinie i Wiedniu odwiedzi Paryż i Sztokholm – pisze portal Greek Travel Pages.

Publikacja: 14.09.2022 11:20

Łagodny klimat, tanie jedzenie, transport i energia - zachwala minister

Łagodny klimat, tanie jedzenie, transport i energia - zachwala minister

Foto: Krzysztof Majda

Wydłużenie sezonu turystycznego to jeden z celów greckiego rządu. Ministerstwa Turystyki apeluje od lat do mieszkańców Europy, głównie emerytów, aby spędzili zimę w Grecji, gdzie klimat jest łagodny. W tym roku zyskało dodatkowy atut – w Europie zapanowała niepewność, co do kosztów ogrzewania zimą domów, ze względu na kryzys energetyczny i rosnące ceny paliw.

Czytaj więcej

Grecy do Niemców: Kryzys energetyczny? Zimą ogrzejcie się u nas

- Grecja ma przyjemną, łagodną zimę, która trwa kilka dni i dlatego ma znacznie mniejsze zapotrzebowanie na energię. Tymczasem zima w Europie Północnej trwa sześć, siedem, a nawet osiem miesięcy. Towarzysza jej bardzo niskie temperatury i ogromne zapotrzebowanie na energię – mówił Kikilias greckiej prasie, co przywołuje w swoim tekście portal. Dodał, że emeryci z krajów Europy Północnej mogą spędzić zimę w Grecji znacznie taniej dzięki niższym cenom żywności, kawy, transportu, a jednocześnie cieszyć się Grecją z jej wszystkimi zaletami.

Według niego Lufthansa wyraziła zainteresowanie zwiększeniem liczby lotów do Grecji w 2023 roku o 30 procent, a Austrian Airlines latają z Wiednia do Salonik i Aten. Podobnie połączenia z jego krajem zapewniają greckie linie lotnicze Aegean s Sky Express.

- Wszystkie te linie lotnicze widzą szansę dla branży, dla turystów, dla naszej gospodarki, ale także dla naszych północnoeuropejskich partnerów – zapewnia minister.

Jednocześnie Kikilias powiedział, że rozmawia z greckimi właścicielami hoteli i firm, aby w nadchodzących miesiącach ich obiekty były otwarte i gotowe na przyjęcie turystów.

Czytaj więcej

Ruszyła kampania „Grecja ma też zimę”. Polscy turyści wśród adresatów
Popularne Trendy
Grecja ma nową minister turystyki. Kraj czekają kolejne wybory
Popularne Trendy
Sztuczna inteligencja daje przewagę. Ale niewiele firm turystycznych z niej korzysta
Popularne Trendy
Coraz więcej turystów odwiedza Grecję. Rosjan zastępują Amerykanie
Popularne Trendy
Austria: Narciarze wrócili na stoki. Najliczniej Niemcy, a najszybciej ci z Chin
Popularne Trendy
Gut-Mostowy: Nowy bon turystyczny? Rząd szykuje rozwiązanie promujące turystykę