Przez dwa miesiące wakacji, w lipcu i sierpniu, wszystkie rezerwaty przyrody i parki narodowe Izraela odwiedziło 2,1 miliona gości. Najpopularniejszym miejscem był Park Narodowy Gan HaShlosha położony w północnej części Izraela, na południowy wschód od Nazaretu. Latem było w nim 128 tysięcy podróżnych.

Drugim najczęściej odwiedzanym miejscem był Park Narodowy Masada z 126 tysiącami podróżnych, z których 67 tysięcy stanowili turyści zagraniczni (rok wcześniej 66,2 tysiąca).

Trzecie miejsce zajął Park Narodowy Cezarei z 107 tysiącami odwiedzających, w tym 30 tysiącami turystów.

Stanowisko archeologiczne i rezerwat przyrody Ein Gedi w pobliżu Morza Martwego, obchodzące w tym roku 50. rocznicę istnienia, znalazło się na czwartym miejscu na liście. Zwiedziło je ponad 97 tysięcy ludzi (rok wcześniej 62 tysiące).

Następny na liście był Park Narodowy Tel Aszkelon z 92 tysiącami odwiedzających. Rezerwat przyrody Majrase – Betiha (Dolina Betsaidy) i rezerwat przyrody Hermon Stream (Banias) znalazły się odpowiednio na szóstym i siódmym miejscu, z 80 tysiącami i 77 tysiacami gości.

- Mimo wzrostu liczby odwiedzających nadal jesteśmy daleko od liczb, które widzieliśmy przed pandemią covidu – skomentowała te wyniki szefowa Izraelskiego Urzędu ds. Natury i Parków Przyrody Raya Soraki. - Widzę, jakie znaczenie ma wydłużenie godzin pracy i urozmaicenia zajęć w obiektach w gorące letnie dni. Zmiana klimatu wymaga od nas dostosowania się i zapewnienia społeczeństwu przyjemnej podróży o każdej porze dnia, zwłaszcza w miesiącach letnich.