Ponad połowa turystów chce wrócić do Hiszpanii. Co im się najbardziej tam podoba?

55 procent turystów zagranicznych, którzy w tym roku odwiedzili Hiszpanię, chce tam powrócić także w przyszłym roku, wynika z badania satysfakcji klientów, które przeprowadziła organizacja Turespaña.

Publikacja: 25.10.2022 08:43

Ponad połowa turystów chce wrócić do Hiszpanii. Co im się najbardziej tam podoba?

Foto: PAP/EPA, Robin Townsend

96 procent gości z zagranicy, którzy tego lata odwiedzili Hiszpanię, było zadowolonych lub bardzo zadowolonych ze swojej podróży, podaje tamtejszy portal branży turystycznej Hosteltur. Serwis powołuje się na wyniki badania satysfakcji klienta, które przeprowadziła organizacja turystyczna Turespaña. Co ciekawe, 55 procent zapowiada, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy znów wybierze się do tego kraju.

Podróżni najbardziej doceniają kraj za jakość oferty wypoczynkowej (94 procent wskazań), na drugim miejscu znalazła się infrastruktura transportowa - mowa o lotniskach, drogach, nadmorskich promenadach i transporcie lokalnym (92 procent). Taką samą ocenę kraj uzyskał za bezpieczeństwo, czystość, zieleń, krajobrazy i za dostępność dla osób niepełnosprawnych.

Czytaj więcej

Hiszpania popularna wśród turystów prawie jak przed pandemią

Obiekty noclegowe były dobrze ocenianie przez dziewięciu na dziesięciu turystów, a trzech na czterech wyraziło uznanie za zaangażowanie w zrównoważony rozwój odwiedzanego miejsca. Przy tym pytaniu stosunkowo dużo, bo 21 procent turystów, mówi, że nie odpowiedzą na nie lub nie mają zdania w tej sprawie.

Turespaña chciała też wiedzieć, którzy turyści są najbardziej zadowoleni z pobytu w Hiszpanii. Okazuje się, że prym pod tym względem wiodą Amerykanie i Kanadyjczycy (75 procent jest bardzo zadowolonych), następnie goście z Ameryki Południowej (73 procent), Irlandczycy (70 procent), Brytyjczycy (68 procent) oraz Francuzi i Niemcy (po 53 procent).

Warto zauważyć, że co czwarty turysta, który odwiedził Hiszpanię tego lata, przyznał, że wcześniej był tam co najmniej 10 razy, ale dla 60 procent była to pierwsza podróż do tego kraju.

Popularne Trendy
Wybrano najlepsze na świecie filmy promujące turystykę. Polska na podium
Hotele
Hiszpania sprawdza, czy Booking.com działa uczciwie
Popularne Trendy
Sezon w Antalyi się nie skończył. Minister liczy na turystów z grubym portfelem
Nowe Trendy
Europa musi jeszcze poczekać na zamorskich gości. Wrócą, gdy sytuacja się poprawi
Nowe Trendy
Cypr podliczył turystów. Polacy w czołówce