96 procent gości z zagranicy, którzy tego lata odwiedzili Hiszpanię, było zadowolonych lub bardzo zadowolonych ze swojej podróży, podaje tamtejszy portal branży turystycznej Hosteltur. Serwis powołuje się na wyniki badania satysfakcji klienta, które przeprowadziła organizacja turystyczna Turespaña. Co ciekawe, 55 procent zapowiada, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy znów wybierze się do tego kraju.

Podróżni najbardziej doceniają kraj za jakość oferty wypoczynkowej (94 procent wskazań), na drugim miejscu znalazła się infrastruktura transportowa - mowa o lotniskach, drogach, nadmorskich promenadach i transporcie lokalnym (92 procent). Taką samą ocenę kraj uzyskał za bezpieczeństwo, czystość, zieleń, krajobrazy i za dostępność dla osób niepełnosprawnych.

Czytaj więcej

Hiszpania popularna wśród turystów prawie jak przed pandemią

Obiekty noclegowe były dobrze ocenianie przez dziewięciu na dziesięciu turystów, a trzech na czterech wyraziło uznanie za zaangażowanie w zrównoważony rozwój odwiedzanego miejsca. Przy tym pytaniu stosunkowo dużo, bo 21 procent turystów, mówi, że nie odpowiedzą na nie lub nie mają zdania w tej sprawie.

Turespaña chciała też wiedzieć, którzy turyści są najbardziej zadowoleni z pobytu w Hiszpanii. Okazuje się, że prym pod tym względem wiodą Amerykanie i Kanadyjczycy (75 procent jest bardzo zadowolonych), następnie goście z Ameryki Południowej (73 procent), Irlandczycy (70 procent), Brytyjczycy (68 procent) oraz Francuzi i Niemcy (po 53 procent).

Warto zauważyć, że co czwarty turysta, który odwiedził Hiszpanię tego lata, przyznał, że wcześniej był tam co najmniej 10 razy, ale dla 60 procent była to pierwsza podróż do tego kraju.