Ubrani w białe kombinezony pracownicy obrony cywilnej spędzili całą noc badając terminal 2 międzynarodowego lotniska w stolicy Malezji. Szukali śladów bezwonnego gazu bojowego VX, który jest bardziej trującą wersją paralityczno-drgawkowego sarinu.
Policja zabezpieczyła miejsce ataku na Kim Dzong Nama, toalety, w których kobiety podejrzane o jego dokonanie umyły ręce po kontakcie z silną substancją oraz trasę z miejsca ataku do lotniskowej kliniki, którą pokonał już otruty Północny Koreańczyk. Władze ogłosiły następnie, że nie znaleziono tam śladów gazu bojowego VX.
Od 13 lutego przez port lotniczy w Kuala Lumpur przewinęły się dziesiątki tysięcy pasażerów. Nie zablokowano tam dostępu do żadnej części terminala, ani nie sięgnięto po żadne inne środki ostrożności.
Południowokoreańskie i amerykańskie władze są przekonane, że zabójstwa dokonały dwie agentki wywiadu Korei Północnej. Wywiad w Seulu poinformował deputowanych południowokoreańskich, że rozkaz zabicia swego przyrodniego brata wydał Kim Dzong Un i że taką próbę podjęto już w 2012 roku.
O zamordowanie Kim Dzong Nama podejrzewana jest Indonezyjka i Wietnamka; obie aresztowano. Indonezyjka, z którą w sobotę rozmawiali indonezyjscy dyplomaci, powiedziała, że dostała 400 ringgitów (90 dolarów) za, jak jej powiedziano, wzięcie udziału w programie typu „ukryta kamera”. 30-letni mężczyzna z Korei Północnej zapłacił jej za wtarcie w twarz Kim Dzong Nama substancji, która miała być olejkiem dla dzieci. Ten „żart” miał zostać nagrany przez kamery.