W opublikowanym sprawozdaniu za 2017-2018 rok grupa Emirates wykazuje zysk w wysokości 1,1 mld dolarów za rok finansowy trwający do 31 marca 2018 roku. Ten wynik stanowi wzrost o 67 procent w stosunku do zeszłego roku. Przychód grupy wyniósł 27,9 mld dolarów, czyli o 8 procent więcej niż w roku ubiegłym.
Na podstawie całkowitych zysków grupa ustaliła dywidendę Investment Corporation of Dubai na poziomie 545 mln dolarów.
Prezes zarządu Grupy Emirates szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum mówi: – Mimo poprawy warunki gospodarcze w roku 2017-18 pozostały trudne. W dalszym ciągu obserwowaliśmy niestabilność polityczną, gwałtowne wahania i dewaluacje walut w Afryce, wzrost cen ropy, przez co zwiększyły się nasze koszty, czy presję na obniżanie marż ze strony bezlitosnej konkurencji. Z drugiej strony skorzystaliśmy z poprawy koniunktury globalnej branży lotniczych przewozów cargo i względnego umocnienia kluczowych walut w stosunku do dolara amerykańskiego.
– Zawsze reagowaliśmy na wyzwania kolejnych cykli gospodarczych w sposób elastyczny, nigdy jednak nie tracąc z oczu przyszłości – także i ten rok nie był wyjątkiem. W roku 2017-18 Emirates przyniosły zysk po raz 30. z rzędu, rozwinęły działalność i zrealizowały kolejne inwestycje w inicjatywy i infrastrukturę, które zapewnią nam sukces w przyszłości – dodaje.
W ciągu roku linie Emirates dokonały dwóch znaczących zamówień na nowe samoloty, zawierając wartą 15,1 mld dolarów umowę na 40 Boeingów 787-10 Dreamliner z terminem dostawy wyznaczonym na 2022 r. i umowę o wartości 16 mld dolarów na 36 Airbusów A380, która obejmuje opcję zakupu 16 samolotów.