LOT wyląduje na nowym lotnisku w Pekinie

28 października LOT uruchomi cztery połączenia w tygodniu na nowe lotnisko Pekin-Daxing (PKX), utrzymując jednocześnie dotychczasowe trzy rejsy do portu lotniczego Pekin (PEK)

Publikacja: 08.07.2019 16:50

LOT wyląduje na nowym lotnisku w Pekinie

Foto: PLL LOT

Liczba połączeń z Lotniska Chopina w Warszawie do Pekinu zwiększy się tym samym do siedmiu tygodniowo – podaje LOT w komunikacie.

Nową trasę obsługiwać będą szerokokadłubowe boeingi 787-8 i 787-9 – dreamlinery. Z Warszawy wylecą w poniedziałki, środy, piątki i soboty o godzinie 22.40 (lot potrwa 8 godzin i 40 minut), zaś w drogę powrotną z Pekinu wyruszą we wtorki, czwartki, w soboty i niedziele o godzinie 16 (około 10 godzin). Rejsy na stare lotnisko odbywać się będę we wtorki, czwartki i w niedziele (start z Warszawy o godzinie 16.30, powrót o 08.45 w poniedziałki, środy i piątki).

Czytaj też: „LOT przejmuje połączenia z Tallinna”.

Rozkład został ułożony tak, by zapewnić dogodną przesiadkę w Warszawie pasażerom lecącym między innymi z Kopenhagi, Hamburga, Berlina, Londynu, Paryża, Brukseli, Frankfurtu, Pragi, Wiednia, Budapesztu, Bukaresztu czy Wilna.

– Od kilku lat ubiegaliśmy się o zwiększenie częstotliwości rejsów do Chin, ponieważ dostrzegamy w tym połączeniu ogromny potencjał biznesowy – mówi prezes LOT-u Rafał Milczarski, cytowany w komunikacie. – Nowa inwestycja, jaką jest lotnisko Pekin-Daxing, otwiera nam możliwości rozwoju w jednej z największych i najprężniej rozwijających się gospodarek świata – dodaje.

LOT uruchomił bezpośrednie rejsy z Warszawy do Pekinu w 2012 roku. Rozwój tego połączenia możliwy był dzięki przyznaniu przewoźnikowi slotów, czyli godzin startów i lądowań na nowym lotnisku Pekin-Daxing, które zostanie otwarte 1 października.

W ubiegłym roku na trasie Warszawa – Pekin podróżowało ponad 70 tysięcy pasażerów LOT-u, a średni poziom wypełnienia samolotów wyniósł 90 procent w sezonie letnim i 75 procent w zimowym. W ostatnich latach znacząco wzrosła też liczba turystów z Chin odwiedzających Polskę – z 16 tysięcy w 2007 roku do prawie 140 tysięcy w ubiegłym.

Zobacz też: „LOT inauguruje połączenie do Bejrutu”.

Przejazdy
Bruksela: Zmusić koleje do sprzedawania biletów przez agentów internetowych
Przejazdy
Lotnisko Chopina – w lipcu najlepsze wyniki od początku pandemii
Przejazdy
Wizz Air: W sierpniu będziemy latać jak przed pandemią
Przejazdy
Lotnisko Chopina: W marcu czartery rosły nam najmocniej
Przejazdy
Zakaz lotów przedłużony do końca roku