Dubai Frame otwarto w styczniu dla zwiedzających jako noworoczny prezent od miasta. Górująca nad metropolią atrakcja turystyczna jest czynna od 10.00 do 19.00. Bilet kosztuje od 20 do 50 dirhamów, czyli od 19 do 47 złotych. Osoby starsze i niepełnosprawne mogą wejść bezpłatnie z dwoma opiekunami. Władze miasta przewidują, że atrakcja będzie przyciągać po dwa miliony gości rocznie.
Postawienie Dubai Frame kosztowało 250 milionów dirhamów, czyli około 238 milionów złotych. Budowla składa się z dwóch podświetlanych, przezroczystych szklanych wież o wysokości 150 metrów, połączonych u szczytu 93-metrowym mostem, z którego można podziwiać miejska panoramę. Z jednej strony Rama Dubaju udostępnia pejzaże znajdujące się przy nowoczesnej ulicy Sheikh Zayed, z drugiej zaś – widok na Deirę, Umm Hurair i Karamę, symbolizujące stary Dubaj.
Na parterze ulokowano muzeum, w którym przedstawiono historię rozwoju Dubaju i umieszczono wystawę prezentującą wszystko, co wiąże się z tym miastem. We wnętrzu szklanego mostu znajduje się zaś taras widokowy, wzdłuż którego rozstawiono ekrany pozwalające – z pomocą rozszerzonej rzeczywistości – przyjrzeć się poszczególnym budynkom i obiektom.
We wnętrzach Dubai Frame znajduje się także Galeria Przyszłości Dubaju (Future Dubai Gallery), przedstawiająca wizję metropolii za 50 lat.