Dotychczas głównymi plażami Dubaju były JBR i Kite Beach.

Plaża Jumeirah, ze względu na położone przy niej dziesiątki luksusowych hoteli i szeroką promenadę, jest odwiedzana od rana do późnej nocy. Jest to również najbardziej fotogeniczna plaża metropolii. Jak opisuje Visit Dubai, mało kto potrafi oprzeć się pokusie, by leżąc na piasku z serią gigantycznych wieżowców w tle, nie zrobić sobie zdjęcia.

Natomiast Kite Beach znana jest ze względu na znajdujące się przy niej liczne punkty gastronomiczne, bary i restauracje oraz bliskie sąsiedztwo luksusowego hotelu Burdż al-Arab. Ta plaża, ze względu na swoją szerokość i wielkość, regularnie gości dubajskie festiwale, m.in. jedzenia i fitnessu.

Nowa plaża, La Mer, stworzona przez dubajskiego dewelopera Meraas, położona jest w modnej, nadmorskiej dzielnicy Jumeirah. Teren La Mer to 2,5 km piasku na częściowo zrekultywowanych gruntach. Znaleźć  tam można ponad 130 sklepów, kawiarni i restauracji. La Mer zaplanowano także jako miejsce do aktywnego wypoczynku. Obok placów zabaw czy wypożyczalni sprzętu sportowego znajduje się tam park trampolin Hawa Hawa, pierwszy tego typu park z olbrzymimi trampolinami w kształcie wydm zlokalizowany poza Japonią, skąd pochodzi ten nietuzinkowy pomysł.

Jak opisuje Visit Dubai, pobyt w La Mer z łatwością można połączy ze zwiedzaniem innych atrakcji Dubaju. Plażą znajduje się w odległości krótkiego spaceru od  słynnego Etihad Museum i Dubajskiego Kanału Wodnego. Nowa dubajska plaża oddawana jest do użytku w dwóch etapach. Pierwszą część ukończono 15 października 2017 roku. Druga – La Mer Wharf – skoncentrowana będzie wkoło aquaparku, w którym znajdzie się także pierwszy park surfingowy w regionie. W tej części planowane są ponadto nowe inwestycje hotelowe, apartamenty, a także kino, sklepy, kawiarnie i restauracje. Otwarcie drugiego etapu planowane jest w maju 2018 roku.