Kraków – w czerwcu 12 procent pasażerów więcej

materiały prasowe

W czerwcu pasażerowie krakowskiego lotniska najchętniej planowali urlopy w: Hiszpanii, Portugalii, Grecji oraz we Włoszech. Prawie wszystkie miejsca w samolotach na Wyspy Kanaryjskie, do Sewilli, Alicante, Porto, Lizbony, Aten i na Sardynię były zajęte

W czerwcu 2018 r. z usług krakowskiego lotniska skorzystało 595 tysięcy pasażerów, o 12 procent więcej niż przed rokiem. Odnotowano łącznie 4 512 startów i lądowań, czyli o 8 procent więcej – informuje rzecznik prasowy lotniska Monika Pabisek.

Łącznie w ciągu pierwszego półrocza 2018 roku obsłużono prawie 3,2 mln pasażerów, czyli o 18 procent więcej niż przed rokiem.

– W czerwcu pasażerowie krakowskiego lotniska najchętniej planowali urlopy w: Hiszpanii, Portugalii, Grecji oraz we Włoszech. Prawie wszystkie miejsca w samolotach na Wyspy Kanaryjskie, do Sewilli, Alicante, Porto, Lizbony, Aten i na Sardynię były zajęte. Sporym zainteresowaniem cieszy się także tegoroczna nowość, Burgas – podkreśla cytowany w komunikacie lotniska prezes Kraków Airport Radosław Włoszek.

– Rok temu, 3 lipca, świętowaliśmy pierwszy rejs LOT do Chicago. Od tej pory loty do „wietrznego miasta” cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Od najbliższego piątku podróże pomiędzy Krakowem a Chicago będą możliwe dwa razy w tygodniu ­­– mówi Włoszek.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Czy NIK pomoże napisać ustawę o POT?

NIK sprawdza system promocji polskiej turystyki, badając nie tylko POT, ale i wybrane ROT-y. ...

Magda Plutecka na pokładzie Sun & Funa

Była rzeczniczka prasowa Neckermanna Magda Plutecka została w biurze podróży Sun & Fun menedżerem ...

Turystyka rozpędza brytyjską gospodarkę

W czwartym kwartale 2016 roku przychody agencji turystycznych w Wielkiej Brytanii wzrosły o 7,3 ...

Po upadku konkurencji Ryanair i easyJet podwyższają ceny

Linia lotnicza Thomas Cook już nie lata. Należący do koncernu niemiecki Condor dostanie wsparcie ...

Strajk w Berlinie: 580 odwołanych lotów

Personel naziemny na berlińskich lotniskach Tegel i Schoenefeld kontynuuje rozpoczętą dzień wcześniej akcję strajkową ...

Pływająca Wenecja w… Dubaju

Plac św. Marka, Grand Canal, gondolierzy i rafa koralowa – tak już za trzy ...