Kraków – w czerwcu 12 procent pasażerów więcej

materiały prasowe

W czerwcu pasażerowie krakowskiego lotniska najchętniej planowali urlopy w: Hiszpanii, Portugalii, Grecji oraz we Włoszech. Prawie wszystkie miejsca w samolotach na Wyspy Kanaryjskie, do Sewilli, Alicante, Porto, Lizbony, Aten i na Sardynię były zajęte

W czerwcu 2018 r. z usług krakowskiego lotniska skorzystało 595 tysięcy pasażerów, o 12 procent więcej niż przed rokiem. Odnotowano łącznie 4 512 startów i lądowań, czyli o 8 procent więcej – informuje rzecznik prasowy lotniska Monika Pabisek.

Łącznie w ciągu pierwszego półrocza 2018 roku obsłużono prawie 3,2 mln pasażerów, czyli o 18 procent więcej niż przed rokiem.

– W czerwcu pasażerowie krakowskiego lotniska najchętniej planowali urlopy w: Hiszpanii, Portugalii, Grecji oraz we Włoszech. Prawie wszystkie miejsca w samolotach na Wyspy Kanaryjskie, do Sewilli, Alicante, Porto, Lizbony, Aten i na Sardynię były zajęte. Sporym zainteresowaniem cieszy się także tegoroczna nowość, Burgas – podkreśla cytowany w komunikacie lotniska prezes Kraków Airport Radosław Włoszek.

– Rok temu, 3 lipca, świętowaliśmy pierwszy rejs LOT do Chicago. Od tej pory loty do „wietrznego miasta” cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Od najbliższego piątku podróże pomiędzy Krakowem a Chicago będą możliwe dwa razy w tygodniu ­­– mówi Włoszek.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wisła – zimowy raj dla dzieci i rodziców

Zima w górach to zachwycające widoki ośnieżonych szczytów i lasów, dużo białego śniegu, możliwość ...

Cztery słoneczka w ofercie to nie cztery gwiazdki

Biuro podróży zapłaci za zmarnowany urlop, bo zakwaterowało turystów w brudnych pokojach i hotelu ...

Więcej LOT-ów na trasach krajowych

LOT zapowiada uruchomienie dodatkowych rejsów między Warszawą a Poznaniem, Rzeszowem i Lublinem. Liczy że ...

Wjazd na Zanzibar dalej bez szczepień

Informacja z Niemiec była myląca – nic się nie zmieniło w kwestii wjazdu turystów ...

Mołdawia to (w)inny kraj

Piękne krajobrazy, smaczna bałkańska kuchnia, niskie ceny i… dobre wino! To zalety odkrywanego dopiero ...

OSAT: Agenci nie podpisujcie aneksów do umów z touroperatorami

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Agentów Turystycznych wzywa swoich członków do niepodpisywania i nieodsyłania aneksów do umów ...