Polregio: Nowy tabor przyciągnął pasażerów

materiały prasowe

384 tysiące nowych pasażerów i 26-procentowy udział
w rynku – tak przewoźnik kolejowy Polregio podsumowuje rok 2017

– Za nami wyjątkowo trudne, choć udane dwa lata. Realizujemy pierwszy w historii spółki skuteczny plan restrukturyzacji. Przed nami kolejny rok ciężkiej pracy – mówi, cytowany w komunikacie prasowym, prezes Przewozów Regionalnych.

Przewoźnik przypomina, że w roku 2016 odnotował pierwszy w historii spółki zysk przekraczający 51 milionów złotych. – Już teraz mogę zapowiedzieć, że rok 2017 był równie udany. I jest to nasz wspólny sukces: naszych udziałowców – głównie ARP, pracowników, a przede wszystkim pasażerów, którzy przekonują się do zachodzących w spółce dobrych zmian – dodaje Zgorzelski.

Przewoźnika zapowiada, że także w tym roku skupi się na wymianie i modernizacji taboru. W 2017 roku na tory wyjechały pierwsze nowe pociągi, m.in. pięć linków wyprodukowanych przez Pesę Bydgoszcz.  Polregio zmodernizowało też kilkadziesiąt sztuk EN57, które jeżdżą m.in. po torach w województwie wielkopolskim i świętokrzyskim. Podczas zeszłorocznych targów TRAKO przewoźnik przedstawił strategię taborową, która zakłada pozyskanie 230 elektrycznych zespołów trakcyjnych i co najmniej 30 pojazdów hybrydowych.

Jak podaje Polregio, wzrost liczby pasażerów to także efekt rozwijania nowych kanałów sprzedaży. W październiku 2017 roku nawiązał współpracę z Kolporterem. Dzięki temu sieć sprzedaży poszerzyła się o prawie 800 saloników prasowych. Od grudnia 2017 roku w wybranych (ok. 200) punktach nabyć można także bilety okresowe: tygodniowe, miesięczne i kwartalne. Na początku tego roku przewoźnik podpisał umowę na dostawę nowych terminali mobilnych. Oznacza to, że już niedługo pasażerowie za bilet kupowany u obsługi pociągu będą mogli zapłacić kartą.

Także w zeszłym roku Polregio podpisało kolejne umowy na wspólne honorowanie biletów z komunikacją miejską (m.in. w Łodzi, Wrocławiu, Opolu oraz Rzeszowie), innymi przewoźnikami kolejowymi (np. Pakiet Podróżnika) i autobusowymi (PKS).

Przewozy Regionalne, właściciel marki Polregio, są największym (pod względem liczby pasażerów) kolejowym przewoźnikiem pasażerskim w Polsce. W ciągu roku z jego usług korzysta prawie 80 milionów podróżnych. Każdego dnia w trasy wyjeżdża średnio 1800 pociągów, które zatrzymują się na ponad 1800 stacjach. Przewozy Regionalne powstały w 2001 roku. Większościowym akcjonariuszem Spółki jest Agencja Rozwoju Przemysłu SA (50 procent i jeden udział).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

W Chinach więcej wiz, w Polsce więcej turystów

Już w czternastu miastach Chin obywatele mogą starać się o wizę do Polski – ...

Rainbow: Trzecia odsłona oferty zimowej

W Rainbow rozpoczęła się sprzedaż kolejnej części oferty zimowej, tym razem zawierającej bliskie, ciepłe ...

Enter Air: Mamy kontrakt z Brytyjczykami

Brytyjskie biuro podróży Sunvil Holidays podpisało umowę z polskim przewoźnikiem czarterowym Enter Air o ...

Traveldata: Październik z biurem podróży o 300 złotych droższy

Średnio o 300 złotych wzrosły ceny wycieczek w biurach podróży, licząc rok do roku. ...

Tureckie hotele prawie wyprzedane

Obłożenie hoteli w Turcji w lipcu i sierpniu sięgnęło prawie 100 procent. Hotelarze zorientowali ...

Zell am See - Kaprun

Ferie z biurem podróży raczej na plaży niż na stoku

W ferie ponad połowa klientów biur podróży wypoczywać będzie w Egipcie, na Wyspach Kanaryjskich ...