Polonus i Sindbad łączą siły

materiały prasowe

Należący do warszawskiego Polonusa system sprzedaży biletów Dworzec onLine będzie obsługiwał także sprzedaż biletów specjalizującego się w przewozach zagranicznych Sindbada

Dzięki temu oferta Dworca onLine, obejmująca 200 przewoźników z ponad pół tysiącem połączeń do 300 miejscowości w Polsce, wzbogaci się o połączenia do 700 miejscowości za granicą. Polonus porozumiał się także w sprawie sprzedaży biletów poprzez system Małopolskich Dworców Autobusowych w Krakowie i Nowym Sączu.

– Pasażerowie otrzymają łatwiejszy dostęp do biletów, a przewoźnicy lepiej wypełnione autobusy – tłumaczy dyrektor operacyjny Polonusa Andrzej Paździński. Polonus rozpocznie także sprzedaż biletów autobusowych w salonikach Ruch, których jest 2 tysiące, oraz przez mobilną aplikację Sky cash.

– Najwyższy czas, aby polscy operatorzy połączyli swoje systemy biletowe, co jest z korzyścią dla klienta. Było to możliwe dopiero pod naciskiem konkurencji Flixbusa – zauważa analityk rynku autobusowego Aleksander Kierecki. Dodaje ze nie jest wykluczone, że do współpracy dojdą kolejni operatorzy. Dla przypomnienia, Flixbus przejął obsługę połączeń Polskiego Busa, który od początku działalności w Polsce zainwestował ponad 90 mln złotych w tabor i wynajem biur. Zanotował on stratę operacyjną 70 mln złotych.

PKS Polonus zapowiada, że przygotowuje się też do inwestycji na warszawskim Dworcu Zachodnim i do rozpoczęcia kolejnego etapu modernizacji taboru. W ciągu najbliższych 9 miesięcy przewoźnik chce kupić 7 nowych autokarów przeznaczonych do komunikacji dalekobieżnej, w tym międzynarodowej.

Zdaniem władz spółki wdrożenie nowej strategii rozwoju może przynieść Polonusowi na koniec 2018 roku 5-8-procentowy wzrost liczby pasażerów i sprzedaż biletów sięgającą 5 milionów sztuk.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Podczas „Polski za pół ceny” Polacy zaoszczędzą 2 miliony złotych

Chcemy wyciągnąć Polaków z centrów handlowych – mówi prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Marek Olszewski ...

PIT traci rzeczniczkę prasową

Ewa Kubaczyk, rzeczniczka prasowa Polskiej Izby Turystyki złożyła dzisiaj wymówienie z pracy. Zgodnie z ...

Wiadomo jak organizować wypoczynek dzieci – są wytyczne

Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Głównym Inspektorem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia przygotowało wytyczne ...

Debata: Komu potrzebna jest Polska Organizacja Turystyczna?

Kachniewska: Można oczekiwać od młotka, że zbuduje stół, ale ja wolałabym, aby ten młotek ...

MSiT dofinansuje turystyczne szlaki i marki

Na renowacje szlaków, kampanie społeczne o bezpiecznym wypoczynku i tworzenie nowych marek turystycznych pójdą ...

Polskie miasta świecą w Amsterdamie

Podświetlane billboardy, prezentacje i reklamy w internecie – trwa promocja polskich miast w Holandii ...