Polonus i Sindbad łączą siły

materiały prasowe

Należący do warszawskiego Polonusa system sprzedaży biletów Dworzec onLine będzie obsługiwał także sprzedaż biletów specjalizującego się w przewozach zagranicznych Sindbada

Dzięki temu oferta Dworca onLine, obejmująca 200 przewoźników z ponad pół tysiącem połączeń do 300 miejscowości w Polsce, wzbogaci się o połączenia do 700 miejscowości za granicą. Polonus porozumiał się także w sprawie sprzedaży biletów poprzez system Małopolskich Dworców Autobusowych w Krakowie i Nowym Sączu.

– Pasażerowie otrzymają łatwiejszy dostęp do biletów, a przewoźnicy lepiej wypełnione autobusy – tłumaczy dyrektor operacyjny Polonusa Andrzej Paździński. Polonus rozpocznie także sprzedaż biletów autobusowych w salonikach Ruch, których jest 2 tysiące, oraz przez mobilną aplikację Sky cash.

– Najwyższy czas, aby polscy operatorzy połączyli swoje systemy biletowe, co jest z korzyścią dla klienta. Było to możliwe dopiero pod naciskiem konkurencji Flixbusa – zauważa analityk rynku autobusowego Aleksander Kierecki. Dodaje ze nie jest wykluczone, że do współpracy dojdą kolejni operatorzy. Dla przypomnienia, Flixbus przejął obsługę połączeń Polskiego Busa, który od początku działalności w Polsce zainwestował ponad 90 mln złotych w tabor i wynajem biur. Zanotował on stratę operacyjną 70 mln złotych.

PKS Polonus zapowiada, że przygotowuje się też do inwestycji na warszawskim Dworcu Zachodnim i do rozpoczęcia kolejnego etapu modernizacji taboru. W ciągu najbliższych 9 miesięcy przewoźnik chce kupić 7 nowych autokarów przeznaczonych do komunikacji dalekobieżnej, w tym międzynarodowej.

Zdaniem władz spółki wdrożenie nowej strategii rozwoju może przynieść Polonusowi na koniec 2018 roku 5-8-procentowy wzrost liczby pasażerów i sprzedaż biletów sięgającą 5 milionów sztuk.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Nowy Antonow lata nad Paryżem

W największym salonie lotniczym pod Paryżem Ukraina prezentuje nowy model Antonowa a Rosja – ...

Grecy szybko zwiększają przychody z turystyki

O 10,7 procent wzrosły przychody z wydatków turystów w Grecji – wynika z podsumowania ...

Uczestnicy debaty hotelowej: od lewej Maciej Kurzajewski (KNF), Władysław Grochowski (Arche), Paweł Rożyński („Rzeczpospolita”), Jan Wróblewski (Zdrojowa Invest&Hotels), Ireneusz Węgowski (IGHP) i Adam Konieczny (Louvre Hotels Group)

Hotel to nie domena deweloperów

Turystyka i hotelarstwo w długim terminie mają dobre perspektywy. Ale nie wszystkie inwestycje są ...

Aiport City Gdańsk – pierwszy biurowiec prawie gotowy

Na biurowcu Alpha, który buduje się w Porcie Lotniczym Gdańsk, zawieszono dziś wiechę symbolizującą ...

Kryzys zdetronizował Heathrow. Teraz największy jest de Gaulle

Londyńskie Heathrow nie jest już najbardziej ruchliwym portem lotniczym w Europie. Koronę utracił na ...

Rainbow: Mamy trzydzieści gorących hoteli

W lipcu rusza na Zakintos pięciogwiazdkowy hotel należącej do biura podróży Rainbow marki White ...