Polregio przebiera kolejarzy

materiały prasowe

Specjalne bilety „majówkowe”, nowe mundury konduktorów, więcej nowoczesnych wagonów – Polregio podsumował 2017 rok i ujawnił pomyły na przyszłość

Polregio  w październiku 2017 r. nawiązał współpracę z Kolporterem. Dzięki temu jego bilety można kupić w prawie 800 kioskach. W ubiegłym roku przewoźnik rozpoczął również współpracę z platformą e-podróżnik. Podpisał także umowy o wzajemnym znawaniu biletów z komunikacją miejską w Poznaniu, Łodzi, Wrocławiu, Opolu i Rzeszowie, a także z innymi przewoźnikami kolejowymi (na przykład „Pakiet Podróżnika” z PKP Intercity i PKP SKM w Trójmieście, „Razem w Polskę” z PKP Intercity) i PKS-ami.

W 2018 roku do obsługi pociągów Polregio trafi prawie 2 tysiące nowoczesnych terminali mobilnych, które dostarczy konsorcjum TK Telekom i S&T Services. Dzięki temu pasażerowie już wkrótce będą mogli płacić za bilety kartami u konduktorów.

W kwietniu 2018 roku Polregio planuje rozpoczęcie wymiany mundurów konduktorskich.

W 2017 roku Polregio przewiozło o 384 tysięcy pasażerów więcej niż w roku poprzednim. Przewoźnik utrzymał pozycję lidera i ma największy, bo 26,3-procentowy udział w rynku pod względem liczby pasażerów. Dobry wynik to między innymi efekt wymiany taboru, rozwijania kanałów sprzedaży oraz poprawy jakości świadczonych usług – uważa przewoźnik.

Wymiana taboru to obecnie jeden z najważniejszych projektów spółki. W 2017 roku na tory wyjechało 46 nowych i zmodernizowanych pojazdów w barwach Polregio. Przedstawiona w ubiegłym roku pierwsza w historii spółki strategia taborowa zakłada pozyskanie 230 elektrycznych zespołów trakcyjnych oraz co najmniej 30 pojazdów hybrydowych do 2030 roku.

W zależności od typu pojazdu są one wyposażone w klimatyzację, bezprzewodowy Internet, przewijaki dla niemowląt, ładowarki USB i strefy dla małych podróżników.

Przewoźnik przygotował promocję, w ramach której od 49 złotych będzie można podróżować jego pociągami po całej Polsce od 27 kwietnia do 7 maja. „Majówkowe” bilety będą imienne i ważne jedynie z dokumentem potwierdzającym wiek oraz tożsamość podróżnego. Bilety „Majówka z Polregio” będą dostępne od 20 kwietnia.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Steja Travel ogłasza upadłość

Biuro podróży Steja Travel z Jastrzębia-Zdrój zgłosiło dzisiaj niewypłacalność marszałkowi województwa śląskiego Biuro Steja ...

Wyprzedane miejsca? TUI znajdzie podobną ofertę

Jeśli w konkretnym hotelu lub terminie skończą się wolne miejsca, niemiecki TUI pomoże agentom ...

Szef Thomasa Cooka broni swojej premii

Peter Fankhauser bronił przed komisją parlamentarną, badającą okoliczności upadku Thomasa Cooka, swojej premii, którą ...

Wyjazdy wakacyjne i zarobkowe. Które kraje cieszą się największym powodzeniem?

Podróż zagraniczna może trwać tydzień, jeśli mamy w planach urlop lub znacznie dłużej, gdy ...

Thomas Cook: W 2019 roku więcej hoteli, ale i wyższe ceny

Skiatos, Skopelos i Tasos – to nowe kierunki greckie w ofercie Thomasa Cooka. Na ...

Touroperatorzy: W 2020 roku nie zamierzamy szarżować

Choć rok 2019 zaliczają do bardzo udanych, pamiętają ciągle o porażce finansowej z 2018 ...