Izrael z nowym lotniskiem

Materiały promocyjne

Otwarty 21 stycznia międzynarodowy port lotniczy Ramon ma odciążyć lotnisko Owda, które obsługuje loty pasażerskie do Ejlatu

Lotnisko Ramon znajduje się w Dolinie Timna na pustyni Negew, 18 kilometrów na północ od Ejlatu. Nosi imiona izraelskich pilotów – astronauty Ilana Ramona i jego syna Asafa, pilota sił powietrznych (obaj zginęli tragicznie, Ilan w katastrofie promu kosmicznego Columbia, a Asaf w katastrofie myśliwca).

Lotnisko ma ponad 5 kilometrów kwadratowych powierzchni, 50-metrową wieżę kontroli lotów i 3,6-kilometrowy pas startowy. Projektanci zadbali o to, by bryła lotniska komponowała się z krajobrazem otaczającej ją pustyni Negew – przeszklony terminal przypomina wielki pustynny głaz. Jest tu też kawiarnia na świeżym powietrzu z basenem i ogrodem. Budowa kosztowała 473,5 miliona dolarów.

Docelowo lotnisko będzie mogło przyjąć 2,2 miliona pasażerów rocznie. Na razie będzie obsługiwać tylko loty krajowe, uruchomienie połączeń międzynarodowych planowane jest na kwiecień tego roku.

Nowy port lotniczy ma odciążyć lotnisko Owda, leżące 60 kilometrów na północ od Ejlatu, które przyjmuje wszystkie samoloty z turystami podróżującymi do tego miasta. Ma również służyć jako lotnisko zapasowe dla lotniska Ben Guriona w Tel Awiwie.

Dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Turystyki Izraela znacząco wzrosła liczba bezpośrednich połączeń lotniczych z Europy na południe Izraela. Tej zimy odnotowano rekordową liczbę lotów do Ejlatu z 28 europejskich miast – 60 tygodniowo (jeszcze kilka lat temu było ich cztery).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Prezes tatuuje swoją miłość do agentów

Napis “Agenci wymiatają” wytatuował sobie na ramieniu wiceprezes Carnival Cruise Line w czasie imprezy ...

Melania Trump przyciągnie turystów do Słowenii

„Ciasta i naleśniki Melanii” i „prezydenckie burgery” przygotowały kawiarnie i restauracje w słoweńskim miasteczku ...

Hotelarze przeciw wykorzystywaniu seksualnemu dzieci w turystyce

IGHP będzie promować wśród swoich członków kodeks postępowania na rzecz ochrony dzieci przed wykorzystywaniem ...

Rosja surowo ukarze za lotnicze chuligaństwo

Rosyjska Duma zwiększy dziesięciokrotnie kary dla pasażerów, którzy zachowują się nieodpowiednio na pokładach samolotów. ...

Lotniska Orlando i Fort Lauderdale czekają na Irmę

Porty lotnicze Orlando i Fort Lauderdale będą zamknięte od soboty wieczorem – poinformowała telewizja ...

4 Kolory we Władysławowie - przykład inwestycji, która nie wypaliła.

Urzędnicy znów przestrzegają przed condohotelami

Ruszyła kampania UOKiK i KNF apelująca o ostrożność przy inwestowaniu na rozgrzanym rynku aparthoteli. ...