LOT wyląduje na nowym lotnisku w Pekinie

PLL LOT

28 października LOT uruchomi cztery połączenia w tygodniu na nowe lotnisko Pekin-Daxing (PKX), utrzymując jednocześnie dotychczasowe trzy rejsy do portu lotniczego Pekin (PEK)

Liczba połączeń z Lotniska Chopina w Warszawie do Pekinu zwiększy się tym samym do siedmiu tygodniowo – podaje LOT w komunikacie.

Nową trasę obsługiwać będą szerokokadłubowe boeingi 787-8 i 787-9 – dreamlinery. Z Warszawy wylecą w poniedziałki, środy, piątki i soboty o godzinie 22.40 (lot potrwa 8 godzin i 40 minut), zaś w drogę powrotną z Pekinu wyruszą we wtorki, czwartki, w soboty i niedziele o godzinie 16 (około 10 godzin). Rejsy na stare lotnisko odbywać się będę we wtorki, czwartki i w niedziele (start z Warszawy o godzinie 16.30, powrót o 08.45 w poniedziałki, środy i piątki).

Czytaj też: „LOT przejmuje połączenia z Tallinna”.

Rozkład został ułożony tak, by zapewnić dogodną przesiadkę w Warszawie pasażerom lecącym między innymi z Kopenhagi, Hamburga, Berlina, Londynu, Paryża, Brukseli, Frankfurtu, Pragi, Wiednia, Budapesztu, Bukaresztu czy Wilna.

– Od kilku lat ubiegaliśmy się o zwiększenie częstotliwości rejsów do Chin, ponieważ dostrzegamy w tym połączeniu ogromny potencjał biznesowy – mówi prezes LOT-u Rafał Milczarski, cytowany w komunikacie. – Nowa inwestycja, jaką jest lotnisko Pekin-Daxing, otwiera nam możliwości rozwoju w jednej z największych i najprężniej rozwijających się gospodarek świata – dodaje.

LOT uruchomił bezpośrednie rejsy z Warszawy do Pekinu w 2012 roku. Rozwój tego połączenia możliwy był dzięki przyznaniu przewoźnikowi slotów, czyli godzin startów i lądowań na nowym lotnisku Pekin-Daxing, które zostanie otwarte 1 października.

W ubiegłym roku na trasie Warszawa – Pekin podróżowało ponad 70 tysięcy pasażerów LOT-u, a średni poziom wypełnienia samolotów wyniósł 90 procent w sezonie letnim i 75 procent w zimowym. W ostatnich latach znacząco wzrosła też liczba turystów z Chin odwiedzających Polskę – z 16 tysięcy w 2007 roku do prawie 140 tysięcy w ubiegłym.

Zobacz też: „LOT inauguruje połączenie do Bejrutu”.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Hindusi witają wiosnę bitwą na kolory

Tańce i śpiewy przy ogniskach, bitwa na kolory, obdarowywanie się smakołykami i powszechne wybaczenie ...

AAAAgencję turystyczną sprzedam

Przepisy dyrektywy unijnej o usługach turystycznych i przepisy dyrektywy o ochronie danych osobowych sprawiają, ...

Rainbow – nowe perspektywy wzrostu wartości

Ostatni wzrost cen akcji biura podróży Rainbow pokazał, że inwestorzy docenili touroperatora i uwierzyli ...

Lato 2020 już w Oasisie

Kluby z animacjami dla dzieci pod nazwą Mini Klub Leon to nowość jaką na ...

Wielka Brytania – będzie kwarantanna dla wjeżdżających

Od 8 czerwca osoby przyjeżdżające do Wielkiej Brytanii będą się musiały poddać 14-dniowej kwarantannie. ...

Linie lotnicze z Gabonu mogą już latać do Europy

Unia Europejska wykreśliła afrykański kraj z tak zwanej czarnej listy przewoźników lotniczych. Czarna lista ...