FlixBus wraca na polskie drogi

Fot. materiały prasowe

W najbliższy czwartek, 28 maja, FlixBus Polska wznowi kursy z Warszawy do Zakopanego, a także z Polski do Niemiec i Holandii.

28 maja autobusy FlixBusa zaczną kursować z Warszawy do Zakopanego, z Warszawy do Bonn i Hamburga, ze Szczecina do Berlina, z Medyki do Bremy i Amsterdamu – informuje spółka FlixMobility w komunikacie. Tymi sześcioma liniami będzie można dotrzeć w sumie do ponad 30 miast, w tym 14 w Polsce (między innymi do Wrocławia, Krakowa, Katowic, Poznania, Kielc, Rzeszowa, Przemyśla) oraz 19 w Niemczech i Holandii (między innymi do Hanoweru, Dortmundu, Drezna).

Tego dnia ruszą także wybrane kursy krajowe niemieckiego oddziału FlixBusa, uzupełniając ofertę polską – z przesiadką będzie można dostać się między innymi do Monachium, Frankfurtu nad Menem, Lipska czy Stuttgartu.

CZYTAJ TEŻ: FlixBus – 62 miliony pasażerów na świecie i 4,7 miliona w Polsce

– W pierwszej kolejności wznawiamy połączenia, na które widzimy największe zapotrzebowanie i których uruchomienie jest możliwe pod kątem obostrzeń na poszczególnych granicach – mówi dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce i na Ukrainie, Michał Leman, cytowany w komunikacie. – Są to przede wszystkim trasy do Niemiec i Holandii, dokąd wielu Polaków jeździ do pracy, oraz główne miasta w Polsce. Kolejne połączenia będziemy sukcesywnie uruchamiać w najbliższych tygodniach – zapowiada. Wcześniej kursy krajowe FlixBusa wystartowały w Czechach, Chorwacji i Portugalii.

W związku z pandemią FlixBus wprowadził szereg procedur, które mają zminimalizować ryzyko zarażenia się koronawirusem. – Będą one ściśle przestrzegane od momentu wznowienia połączeń we wszystkich 31 krajach, w których operuje spółka, i systematycznie wdrażane we współpracy z partnerami autobusowymi – zapewnia dyrektor ds. bezpieczeństwa FlixMobility Konrad Bąbliński.

Wśród nich wymienia między innymi dezynfekcję pojazdów po każdym kursie, zachowanie dwumetrowych odstępów przy wkładaniu bagażu do luku i wejściu na pokład, dezynfekcję rąk przed wejściem, zakrywanie nosa i ust przez pasażerów i kierowców, cyfrową kontrolę biletów, bezdotykową inspekcję dokumentów uprawniających do podróży, zamknięcie toalet (przewidziane są dodatkowe postoje).

ZOBACZ TAKŻE: Polonus i jego główny dworzec wznawiają działalność

– Na odcinkach krajowych będziemy stosować się do zaleceń rządowych dotyczących limitu dopuszczonych do przewozu pasażerów. Przypominamy też o sprawdzaniu aktualnych wytycznych rządowych na temat przekraczania granic i konieczności posiadania odpowiednich dokumentów – mówi Michał Leman.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Czy Jezus pozował do Piety Michała Anioła?

To jedno z pytań, jakie usłyszeli w Rzymie i Watykanie przewodnicy, wśród których są ...

Gucia rezygnuje ze stanowiska prezesa POT

Kandydat ministra sportu i turystyki na prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Gucia zrezygnował z ...

Fotka ze słoniem? To nie jest dobry pomysł

Prawie 80 procent słoni wykorzystywanych w wielu krajach Azji jako atrakcja turystyczna jest trzymanych ...

Szumowski: Wytyczne dla kolonii i obozów za dwa tygodnie

W ciągu dwóch tygodni minister zdrowia przedstawi wytyczne dotyczące wakacyjnych obozów i kolonii dla ...

Kompas Wakacyjny 2017: Bałkany ze wskazaniem na Neckermanna

Hotel Iberostar Bellevue z Czarnogóry wygrał w „bałkańskiej” kategorii konkursu Kompas Wakacyjny 2017. Agenci ...

Hotelarze z IGHP obchodzili 15-lecie

Hotelarze zrzeszeni w Izbie Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego uczcili 15-lat istnienia tej organizacji obradami w ...