FlixBus włącza do siatki kraje bałtyckie

Fot. materiały prasowe

Flix Bus uruchamia pięć regularnych linii, które połączą Tallinn, Rygę, Wilno i Kowno z Warszawą i Berlinem.

Pierwsze autobusy wyruszą w trasę 16 lipca – informuje FlixBus w komunikacie. – Bardzo się cieszymy, że po miesiącach przygotowań i mimo opóźnień związanych z pandemią możemy w końcu kontynuować nasze plany dotyczące Litwy, Łotwy i Estonii – mówi cytowany w nim dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce i na Ukrainie Michał Leman, który odpowiada również za rozwój spółki w krajach bałtyckich. – Naszym celem jest umożliwienie mieszkańcom krajów bałtyckich dostępu do całej europejskiej siatki połączeń FlixBusa poprzez główne huby w Warszawie i Berlinie – dodaje.

Pierwszym lokalnym partnerem autobusowym FlixBusa w krajach bałtyckich została firma Ollex z Wilna, która obsłuży większość nowych połączeń. Przedłużoną linię z Berlina przez Warszawę do Wilna dalej obsługiwał będzie Żak Express.

Start FlixBusa w krajach bałtyckich uzależniony był między innymi od tempa i efektów wznawiania połączeń w Polsce, aby pasażerowie mogli się tam przesiadać – czytamy w komunikacie. Reaktywacja polskich połączeń FlixBusa rozpoczęła się 28 maja, systematycznie, co tydzień, odmrażane były kolejne linie.

CZYTAJ: FlixBus wraca na polskie drogi

– To było niezwykle intensywne sześć tygodni, ale bardzo zależało nam, aby przed sezonem wakacyjnym udostępnić pasażerom atrakcyjną ofertę wygodnych i bezpiecznych podróży – podsumowuje Michał Leman. Obecnie siatka połączeń FlixBusa Polska jest już prawie odbudowana i liczy ponad 120 kierunków krajowych oraz 110 europejskich, takich jak Niemcy, Francja, Chorwacja czy Holandia.

FlixBus przypomina, że w jego autobusach obowiązują zaostrzone normy bezpieczeństwa i higieny, w tym obowiązek noszenia maseczek, dezynfekcji rąk i utrzymywania dystansu podczas załadunku bagażu, wchodzenia i wychodzenia z pojazdu oraz bezdotykowa kontrola biletów i dokumentów.

ZOBACZ TEŻ: FlixBus wchodzi do Turcji

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

11 letnich nowości na krakowskim lotnisku

W weekend zmiana czasu – wskazówki zegarów przesuną się o godzinę do przodu, a ...

Rosja surowo ukarze za lotnicze chuligaństwo

Rosyjska Duma zwiększy dziesięciokrotnie kary dla pasażerów, którzy zachowują się nieodpowiednio na pokładach samolotów. ...

Ryanair uruchomi połączenie z Katowic do Chersonia

Rejsy będą się odbywały dwa razy w tygodniu od stycznia 2020 roku. Połączenie stanie ...

Włoska komunikacja częściowo sparaliżowana strajkiem

Komunikacja lotnicza, kolejowa i miejska we Włoszech została częściowo sparaliżowana z powodu strajku, ogłoszonego ...

Skansen w Chorzowie z nową apką do zwiedzania

Sceny z życia górnośląskiej wsi sprzed wieku wraz z krzątającymi się po zagrodach ludźmi ...

Małopolskie uzdrowiska odmłodnieją za unijne pieniądze

Ponad 39 milionów złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego przeznaczył zarząd województwa małopolskiego na dofinansowania ...