Qatar Airways dowiozą pasażerów pociągiem

Fot. Bloomberg

Niemieccy pasażerowie, którzy chcą lecieć Qatarem Airways z Frankfurtu, Monachium lub Berlina, mogą teraz kupić bilet z siedmiu dodatkowych miast w Niemczech w formule Rail&Fly.

Tak jak zrobiła to wcześniej Lufthansa, a po niej Aerofłot i australijski Qantas, Katarczycy podpisali umowę z Deutsche Bahn i sprzedają bilety łączone na podróż koleją i samolotem. Co więcej, podpisali z Niemcami umowę o wspólnych rezerwacjach, więc bilety Rail&Fly mogą sprzedawać zarówno Qatar Airways, jak i Deutsche Bahn.

CZYTAJ TEŻ: Qatar Airways: Rozwijamy się mimo blokady

Pasażer będzie musiał dojechać do Stuttgartu, Norymbergi, Hanoweru, Lipska, Düsseldorfu, Kolonii lub Hamburga, a stamtąd pojedzie pociągiem Deutsche Bahn do Berlina, Monachium albo Frankfurtu. Tam wsiądzie w samolot Qataru i poleci dalej. Najmniej wygodne są połączenia z Frankfurtu, bo trzeba przejść spory kawałek do stacji kolejowej z terminala 1, skąd operują Qatar Airways. Katarczycy latają do Frankfurtu i Monachium dwa razy dziennie airbusami 380 lub boeingami 777, do Berlina raz. To daje 35 połączeń tygodniowo.

Prezes katarskiej linii Akbar Al Baker nie ukrywa, że jest bardzo zadowolony z podboju niemieckiego rynku i podkreśla, że to efekt rosnącego popytu na loty z Niemiec do Kataru, ale również i dalej. Qatar Airways znane są jako przewoźnik najwyższej klasy (pięciogwiazdkowy w rankingach pasażerskich) oferujący bilety w bardzo dobrych cenach, zwłaszcza na loty między Europą i Azją. Na tych trasach konkurują przede wszystkim z dubajskimi Emirates, ale i z Lufthansą oraz z polskim LOT-em.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Bańka: Polska musi się promować dynamicznie

– Prosiłem prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej, żeby zorientował się, jakie są szanse, żeby odzyskać ...

Włochy kuszą bogaczy podatkiem liniowym

100 tysięcy euro i jesteś w porządku wobec fiskusa – taką propozycję mają Włochy ...

Bieszczady – rykowisko niepokoi turystów

W Bieszczadach i Beskidzie Niskim trwa rykowisko – okres godowy jeleni karpackich. Wielu turystów ...

PIT: Jako jedyni stoimy na straży dobrego prawa dla branży

Ograniczenie sprzedawania ubezpieczeń turystycznych przez agentów, uciążliwe obowiązki przekazywania danych pasażerów lotniczych, utrzymanie obowiązku ...

Rainbow: Na zimę proponujemy lekką egzotykę

Nowe kierunki, „Egzotyka light”, czyli wczasy w egzotycznych krajach dla początkujących i „dwie osoby ...

Wizz Air ma siedem nowych tras z Lotniska Chopina

Węgierski Wizz Air dodał siódmy samolot w bazie na Lotnisku Chopina i uruchamił siedem ...