FAA: Maxy mogą polecieć wcześniej

AFP

Szef amerykańskiego urzędu lotnictwa, FAA, Steve Dickson skontaktował się z przedstawicielami amerykańskich linii i powiedział im, że jego urząd może zatwierdzić powrót boeingów 737 Max do pracy przed połową roku, czyli wcześniej niż sugerował to ich producent.

Informacja Dicksona zbiegła się z komunikatem FAA mówiącym o postępie w sprawie Maxów — pisze Reuter. „FAA kontynuuje skrupulatny, przemyślany proces sprawdzania i jest zadowolony z postępów Boeinga w ostatnich tygodniach w osiąganiu kluczowych rozwiązań” — stwierdza komunikat. A osoba znająca rozmowy Dicksona z liniami lotniczymi dodaje, że szef FAA mówił im, że termin połowy roku podawany przez Boeinga jest „bardzo zachowawczy”.

CZYTAJ TEŻ: Boeing: Maxy wrócą najwcześniej za pół roku

FAA i Boeing spierały się pod koniec 2019 r. o przewidywany termin powrotu samolotów do pracy. Producent zakładał w listopadzie uzyskanie aprobaty do grudnia, czym naraził się na rzadko spotykaną połajankę. Prezes Dave Calhoun powiedział kilka dni temu dziennikarzom, że zmiana oceny przez Boeinga uwzględnia dość czasu, aby FAA „nie czuł się pod presją”.

Po informacji o kontaktach szefa FAA z liniami cena akcji Boeinga wzrosła o 1,7 procent, do 323,05 dolara. Urząd potwierdził, że Dickson kontaktował się, „aby powtórzyć, że FAA nie ustalił przedziału czasu zakończenia prac nad certyfikacją samolotu”.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Greckie hotele w rękach touroperatorów

TUI i Thomas Cook to najwięksi zagraniczni hotelarze w Grecji – wynika z badania ...

Będą nowe, osłonięte, kanapy na Skrzyczne

Rusza zasadnicza część modernizacji dolnego odcinka kolei linowej na Skrzyczne, najwyższej góry Beskidu Śląskiego. ...

Kosztowne pomyłki w wynajmie samochodu których warto uniknąć

Wiele jest takich sytuacji w naszym życiu, które powodują, że nagle potrzebujemy samochodu. To ...

Ryanair zwalnia pilotów, prezes dostaje premię

Akcjonariusze Ryanaira zatwierdzili minimalną większością nowy system premii dla prezesa Michaela O’Leary’ego, który może ...

W Europie szukanie lotu trwa dłużej niż podróż

Średnio 3,5 godziny zajmuje Europejczykom znalezienie idealnego połączenia lotniczego. To dłużej niż sama podróż ...

Grecja otworzy się na turystów w lipcu

– 1 lipca otworzymy turystykę na gości z zagranicy – poinformował sekretarz stanu w ...