Ryanair przedłuża uziemienie samolotów

Fot AFP

Ponad 90 procent samolotów linii lotniczych z grupy Ryanaira, czyli oprócz irlandzkiego przewoźnika także Lauda, Buzz i Malta Air, będzie „w najbliższych tygodniach uziemionych” – oświadczył Ryanair.

To przedłużenie wcześniej ogłoszonej decyzji. Jak tłumaczy Raynair, chodzi o to, że większość krajów Unii Europejskiej wprowadziła zakazy lotów lub inne ograniczenia. „Będziemy przestrzegać tych ograniczeń przez cały czas. Współpracujemy z rządami UE, aby utrzymać niektóre połączenia lotnicze, nawet jeśli obłożenie samolotów jest bardzo małe. Dzisiaj (poniedziałek 30 marca) przedłużamy skrócony rozkład lotów o kolejny tydzień, czyli do czwartku, 9 kwietnia. Niektóre trasy będą obsługiwane przez Ryanaira codziennie, inne natomiast raz w tygodniu”.

Jak dodaje przewoźnik, wszystkie jego samoloty są codziennie dezynfekowane. Przy małym obłożeniu pasażerowie są tak rozmieszczeni, żeby nie siedzieli za blisko siebie. Dlatego pasażerowie powinni zrozumieć te nowe zasady i współpracować z załogami, które „w trudnych czasach starają się utrzymać
ważne połączenia z/do Irlandii i z/do Wielkiej Brytanii, aby ułatwić pasażerom i ich rodzinom radzenie sobie z sytuacjami kryzysowymi, które mogą wymagać pilnych podróży w nadchodzących dniach i tygodniach”.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Hotele butikowe Selina chcą wejść do Polski

Na początek jeden hotel otworzyć jeszcze jesienią tego roku. A w przyszłym roku mieć ...

Jeśli wakacje, to w Polsce. Chińczycy cenią nasz kraj

Mamy szansę zostać jednym z najpopularniejszych kierunków podróży Chińczyków podczas następnych wakacji. Potwierdza to ...

TUI liderem turystyki wyjazdowej w Polsce

Mimo stagnacji na polskim rynku turystyki wyjazdowej, udało nam się urosnąć i zapewnić miejsce ...

Agent turystyczny bez przyszłości?

Model biura agencyjnego, który jest przedstawicielem handlowym touroperatorów, w dłuższej perspektywie nie ma racji ...

LOT nie poleci do Chin do końca lutego

W związku z rozprzestrzenianiem się w Chinach koronawirusa LOT wydłużył do 29 lutego zawieszenie ...

Fryckobus zawiezie turystów do Żelazowej Woli

Fryckobus to nowe bezpłatne połączenie turystyczne z Sochaczewa do Żelazowej Woli. Specjalnie oznakowany autobus ...