Emirates wznawiają loty do dziewięciu miast

Fot. AFP

Od 21 maja dubajskie linie lotnicze znów będą regularnie latać do Londynu (Heathrow), Frankfurtu, Paryża, Mediolanu, Madrytu, Chicago, Toronto, Sydney i Melbourne.

Emirates wznowią również loty między Wielką Brytanią a Australią (przez Dubaj) – informuje przewoźnik w komunikacie. Z połączeń tych będą mogli skorzystać wyłącznie obywatele krajów i osoby spełniające warunki przybycia do nich. Na przykład mieszkańcy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, którzy chcą wrócić do Dubaju, będą musieli mieć zgodę Federalnego Urzędu ds. Identyfikacji i Obywatelstwa (ICA).

– Z przyjemnością wznawiamy regularne usługi pasażerskie do wybranych miejsc z naszej siatki. Ściśle współpracujemy z władzami, aby zaplanować wznowienie lotów do innych portów – mówi dyrektor operacyjny Emirates, Adel Al Redha, cytowany w komunikacie. – Na lotnisku wdrożyliśmy dodatkowe środki bezpieczeństwa – zapewnia.

CZYTAJ TEŻ: Emirates: Zanim wejdziesz na pokład, zrobią ci test na covid-19

W porcie lotniczym w Dubaju podróżnym i pracownikom mierzy się temperaturę za pomocą skanerów termicznych. Wszyscy muszą nosić rękawiczki i maski ochronne. Personel pokładowy i naziemny, który ma bezpośrednią styczność z podróżnymi, dostaje dodatkowo jednorazowe fartuchy i przyłbice. Przy stanowiskach odprawy zainstalowane zostały bariery ochronne. Pojawiły się także znaki ułatwiające zachowanie właściwej odległości.

Bagaż podręczny trzeba nadawać razem z rejestrowanym. Na pokład można zabrać tylko niezbędne przedmioty, takie jak laptop, torebka, teczka lub akcesoria dziecięce. Na pokładach samolotów nie ma czasopism i innych materiałów do czytania. Po każdym locie wnętrza maszyn są dezynfekowane.

ZOBACZ TAKŻE: Emirates przyspieszają zwrot pieniędzy za bilety

Oprócz regularnych rejsów Emirates organizują również loty repatriacyjne, w tym tygodniu z Dubaju do Tokio (15 maja), Konakry i Dakaru (16 maja).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

W Katowicach czartery rosną o 30 procent

Do końca września port lotniczy w Katowicach odprawił 3,98 miliona pasażerów. To o 85 ...

Z Ukrainy do Turcji bez paszportu

Obywatele Turcji i Ukrainy mogą już podróżować między swoimi krajami bez paszportu Umowa w ...

TUI Poland wyprzedził Rainbow

1,38 miliarda złotych wyniósł w 2017 roku przychód ze sprzedaży imprez turystycznych biura podróży ...

Branża MICE: Czas zacząć działać w nowej rzeczywistości, mimo pandemii

Limity i obostrzenia powodują, że odmrożenie spotkań i wydarzeń jest iluzoryczne. A przecież firmy ...

Prezes Itaki: Turystyka trzyma mnie w dobrej formie

Kiedyś zastanawiałem się, czy nie powinienem się zająć czymś innym, ale bardzo lubię turystykę, ...

Mauritius szykuje się do otwarcia granic

Premier Mauritiusa zapowiedział, że kraj zacznie powoli otwierać się na turystów z zagranicy. Na ...