Grecja – koronawirus na pokładzie samolotu

Fot. Bloomberg

W samolocie Qatar Airlines ze stolicy Kataru Ad-Dauchy, który wylądował we wtorek w Atenach, stwierdzono u 12 pasażerów zakażenie koronawirusem. Wszyscy pasażerowie trafili do kwarantanny.

Po wylądowaniu samolotu służby lotniskowe przeprowadziły szybkie testy przesiewowe. Wykazały one zakażenie u 12 pasażerów. Dziewięciu z nich to Pakistańczycy, dwóch to Grecy mieszkający w Australii, a jedna osoba jest obywatelem Japonii, pochodzi z rodziny grecko-japońskiej.

CZYTAJ TEŻ: Polscy goście ważni dla odbudowania turystyki w Grecji

Zgodnie z procedurą przewidzianą na takie sytuacje wszyscy pasażerowie którzy znajdowali się w samolocie zostali przewiezieni do wyznaczonych hoteli, w których odbędą obowiązkową kwarantannę. Ci z pozytywnym wynikiem pozostaną w niej dwa tygodnie, a pozostali będą obserwowani siedem dni, po czym jeszcze raz przejdą testy.

Loty z i do Kataru zawieszono do 15 czerwca.

Grecja ma być otwarta od 15 czerwca na przyjazdy turystów, w tym z Polski. Jak podało greckie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, do 15 czerwca wszyscy przyjezdni, niezależnie od narodowości, przechodzą obowiązkowo test na koronawirusa i spędzają noc w wyznaczonym hotelu. W kolejnej fazie luzowania obostrzeń, która potrwa od 15 do 30 czerwca, na ruch międzynarodowy otworzy się również lotnisko w Salonikach, a od 1 lipca wszystkie pozostałe.

Jak podaje grecki portal neakriti.gr, wczoraj w Grecji stwierdzono 19 nowych potwierdzonych przypadków koronawirusa, z czego 12 to właśnie pasażerowie samolotu z Kataru.

Całkowita liczba przypadków zachorowań wynosi 2937 (dzienna zmiana 0,7 procent). Nie zgłoszono żadnych nowych zgonów pacjentów z powodu Covid-19, a od wybuchu epidemii takich wypadków było 179.

Średni wiek zmarłych pacjentów wynosi 76 lat. Liczba pacjentów leczonych intubacją wynosi 11 (72,7 procent to mężczyźni).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Chorwaci: Polak wyda mało, ale naprawi klimatyzator

Chorwaccy gestorzy bazy noclegowej chcieliby pozyskać więcej polskich turystów. Gości z Polski oceniają przeważnie ...

Francuski sąd: Ryanair omija prawo pracy

Francuski wymiar sprawiedliwości postawił irlandzkiemu Ryanairowi zarzuty „ukrywania pracy i potajemnego zatrudniania personelu pokładowego” ...

UOKiK: Porty Lotnicze mogą przejąć Baltonę

Prezes UOKiK wydał zgodę na przejęcie przez Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze kontroli nad Przedsiębiorstwem ...

Francja – drugi dzień strajku kolejarzy

RER A, najbardziej ruchliwa linia podmiejska w Europie, i RER B będą kursowały normalnie. ...

Agenci turystyczni wyszli na ulice, by walczyć o pomoc finansową

„Ratujcie agentów turystycznych” to hasło demonstracji w niemieckich miastach, w których udział wzięły tysiące ...

Polacy lubią wypoczywać w Portugalii

Ponad 18,2 miliona turystów skorzystało z zakwaterowania w Portugalii od stycznia do października tego ...