Międzynarodowe loty od lipca?

Fot. materiały prasowe

Rząd przedłużył do 16 czerwca zakaz lotów międzynarodowych. Rozporządzenie w tej sprawie podpisał dziś premier Mateusz Morawiecki.

Tekst rozporządzenia z 5 czerwca w sprawie zakazów w ruchu lotniczym publikuje TVN24. Rozporządzenie wprowadza zakaz „lądowania przewożących pasażerów cywilnych statków powietrznych wykonujących loty międzynarodowe”. Rozporządzenie wchodzi w życie z 7 czerwca 2020, a traci moc 16 czerwca 2020 r.

CZYTAJ TEŻ: Kiedy otwarcie granic? Decyzja musi zapaść do 10 czerwca

To kolejne przedłużenie zakazu lotów międzynarodowych. Ostatnie wynikało z rozporządzenia z  21 maja i miało obowiązywać do soboty 6 czerwca. Natomiast od 1 czerwca  przywracany jest krajowy pasażerski ruch lotniczy. LOT lata już z Warszawy do Gdańska, Krakowa, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Wrocławia i Zielonej Góry oraz z Krakowa do Gdańska.

Wiceminister infrastruktury Marcin Horała powiedział dziś w Radiu Plus, że decyzja o odmrożeniu lotów może zapaść w czerwcu, a będą miały na nią wpływ trzy czynniki: po pierwsze, jak funkcjonują loty krajowe, obostrzenia higieniczne „i tu doświadczenia są dobre, wszystko działa”. Po drugie, sytuacja epidemicznej w Polsce i w innych krajach. Po trzecie wzajemność znoszenia kontroli granicznych.

Dodał, że trzeba liczyć się też jednak z czasem koniecznym na wprowadzenie nowych regulacji i rozporządzeń rządu. – Jest jeszcze dwutygodniowy cykl rozporządzeń rady ministrów, które trzeba przygotować, przeprocedować. Pewnie mniej więcej z dwutygodniowym wyprzedzeniem będziemy tę datę podawać – mówił wiceminister. Według niego międzynarodowe połączenia lotnicze mogą zostać wznowione dopiero od lipca.

Mogą Ci się również spodobać

Ponad milion pasażerów na Lotnisku Chopina

W kwietniu warszawski port obsłużył ponad 1,1 miliona pasażerów – o 24,3 procent więcej ...

Arabia Saudyjska: Turystyka zamiast ropy

34 tysiące kilometrów kwadratowych, 50 wysp i 35 tysięcy nowych miejsc pracy – obejmuje ...

Brytyjski TUI wraca do Tunezji

Już od maja tego roku w TUI w Wielkiej Brytanii i Irlandii będzie dostępna ...

Gowin: Turystyka jest ważna dla gospodarki. Będzie specjalna pomoc

Rząd zamierza utrzymać ograniczenia w funkcjonowaniu niektórych usług. Dlatego przygotujemy pomoc dla turystyki i ...

Grecja – możliwe lokalne przywracanie obostrzeń

Po tym, jak w pierwszy weekend czerwca wzrosła liczba zakażeń koronawirusem, a część przedsiębiorców ...

Betlej: Rosjanie wracają z walizkami pieniędzy

Rosjanom poprawia się stopa życiowa. Ich touroperatorzy przyjeżdżają więc do Egiptu, Turcji, Grecji i ...