Międzynarodowe loty od lipca?

Fot. materiały prasowe

Rząd przedłużył do 16 czerwca zakaz lotów międzynarodowych. Rozporządzenie w tej sprawie podpisał dziś premier Mateusz Morawiecki.

Tekst rozporządzenia z 5 czerwca w sprawie zakazów w ruchu lotniczym publikuje TVN24. Rozporządzenie wprowadza zakaz „lądowania przewożących pasażerów cywilnych statków powietrznych wykonujących loty międzynarodowe”. Rozporządzenie wchodzi w życie z 7 czerwca 2020, a traci moc 16 czerwca 2020 r.

CZYTAJ TEŻ: Kiedy otwarcie granic? Decyzja musi zapaść do 10 czerwca

To kolejne przedłużenie zakazu lotów międzynarodowych. Ostatnie wynikało z rozporządzenia z  21 maja i miało obowiązywać do soboty 6 czerwca. Natomiast od 1 czerwca  przywracany jest krajowy pasażerski ruch lotniczy. LOT lata już z Warszawy do Gdańska, Krakowa, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Wrocławia i Zielonej Góry oraz z Krakowa do Gdańska.

Wiceminister infrastruktury Marcin Horała powiedział dziś w Radiu Plus, że decyzja o odmrożeniu lotów może zapaść w czerwcu, a będą miały na nią wpływ trzy czynniki: po pierwsze, jak funkcjonują loty krajowe, obostrzenia higieniczne „i tu doświadczenia są dobre, wszystko działa”. Po drugie, sytuacja epidemicznej w Polsce i w innych krajach. Po trzecie wzajemność znoszenia kontroli granicznych.

Dodał, że trzeba liczyć się też jednak z czasem koniecznym na wprowadzenie nowych regulacji i rozporządzeń rządu. – Jest jeszcze dwutygodniowy cykl rozporządzeń rady ministrów, które trzeba przygotować, przeprocedować. Pewnie mniej więcej z dwutygodniowym wyprzedzeniem będziemy tę datę podawać – mówił wiceminister. Według niego międzynarodowe połączenia lotnicze mogą zostać wznowione dopiero od lipca.

Mogą Ci się również spodobać

Jerozolima z wirtualną wystawą o Bożym Grobie

Franciszkanie w Jerozolimie tworzą nową multimedialną wystawę. Ma ona pokazać mękę i śmierć Chrystusa, ...

Ryanair tańszy dla studentów z Erasmusa

Studenci korzystający z wymiany w ramach programu Erasmus kupią bilety lotnicze taniej – zapowiada ...

W turystyce można zarobić miliony

5,6 miliona dolarów zarobił w zeszłym roku prezes Amadeusa. Niewiele, bo 300 tysięcy, mniej ...

Anna Ulman nowym rzecznikiem Ministerstwa Sportu i Turystyki

Z początkiem lutego obowiązki rzecznika prasowego Ministerstwa Sportu i Turystyki przejęła Anna Ulman. Sprawująca ...

Enter Air: Przygotowania do sezonu przyniosły nam straty

W pierwszym kwartale 2018 r. czarterowa linia lotnicza Enter Air wykonała o 23,7 procent ...

Prezes Neckermanna dziękuje agentom turystycznym

Prezes niewypłacalnego biura podróży Neckermann Polska Maciej Nykiel rozesłał do agentów turystycznych, którzy sprzedawali ...