KLM wraca do Wrocławia

Fot. materiały prasowe

3 sierpnia holenderskie linie lotnicze wznawiają połączenie między Wrocławiem a Amsterdamem.

3 sierpnia, po prawie pięciomiesięcznej przerwie, KLM wraca na trasę z Wrocławia do Amsterdamu – informują przewoźnik i wrocławskie lotnisko w komunikacie. Rejsy odbywać się będą raz dziennie. Embraer 175 będzie startował z Wrocławia o 14.05, by wylądować w Amsterdamie o 15.50. Z powrotem wyruszy o 11.55 i wyląduje o 13.35. Wcześniej, jeszcze w czerwcu, KLM reaktywował rejsy z Warszawy i Krakowa, a na początku lipca z Gdańska.

CZYTAJ WIĘCEJ: KLM wznawia rejsy z Warszawy, Krakowa i Gdańska

W sierpniu przewoźnik chciałby odbyć w Europie 11 tysięcy lotów, realizując około 95 procent połączeń ze swojej europejskiej siatki, a na świecie 2,1 tysiąca lotów (z czego połowa to nadal przewozy cargo), uruchamiając 80 procent siatki międzykontynentalnej. Wraz ze znoszeniem restrykcji przez władze krajów lotów pasażerskich na dalekich trasach będzie przybywało – zapewnia przewoźnik i dodaje, że z powodu zmieniających się wciąż przepisów publikuje swoje rozkłady lotów na krótsze okresy.

KLM przypomina pasażerom o obowiązku noszenia maski na lotniskach i podczas lotu, kto go nie przestrzega, może nie wejść do samolotu. Dopuszczalne są jednorazowe maski chirurgiczne lub wielokrotnego użytku, ale nie chustki czy szaliki. Ponieważ zwykła maska może być używana jednorazowo przez maksymalnie cztery godziny (maska FFP do ośmiu godzin), podróżni powinni mieć wystarczającą liczbę masek w zależności od długości podróży.

Podczas lotu jedna toaleta przeznaczona jest wyłączenie dla załogi, aby ta mogła bez ograniczeń dbać o higienę rąk. KLM wprowadził też uproszczony serwis pokładowy, by ograniczyć kontakt między załogą i pasażerami. Na trasach europejskich pasażerowie znajdą na siedzeniu pudełko z kanapką lub ciastkiem i wodę, na międzykontynentalnych większą torbę z przekąskami, owocami i napojami. Na ciepły posiłek mogą liczyć pasażerowie lotów trwających dłużej niż dziewięć godzin. Posiłki specjalne są na razie niedostępne. Podróżni mogą też zabrać na pokład własny prowiant. Restauracje na lotnisku mogą być nieczynne.

ZOBACZ TAKŻE: Air France wraca do Polski

Specjalne procedury wdrożył również Port Lotniczy Wrocław. Wszyscy pasażerowie przed wejściem do terminalu muszą dać sobie zmierzyć temperaturę. Na lotnisku mają nosić maseczki zasłaniające usta i nos, utrzymywać minimum półtorametrowy dystans od innych, dezynfekować ręce w sklepach, barach i restauracjach. Osoby towarzyszące podróżnym, z wyjątkiem opiekunów na przykład osób niepełnosprawnych, nie mogą wejść do terminalu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Groźba strajku zawisła ponownie nad Lufthansą

Fiaskiem zakończyły się wczorajsze rozmowy związku pracowników pokładowych Lufthansy UFO z rozjemcami. Znowu pojawiła ...

Lotnicze nagrody ekspertów – LOT doceniony

British Airways najlepszą linią lotniczą na świecie w 2019 roku. Kanadyjski Swoop najlepszym lotniczym ...

Egipt i Grecja najpopularniejsze w Niemczech

O 34 procent wzrosła w kwietniu w Niemczech liczba rezerwacji do Hurghady. Dobrą passą ...

Zawstydzeni Szwedzi rezygnują z latania

O 4 procent spadła liczba osób korzystających z lotnisk w Szwecji. To efekt tzw. ...

Pekin odwołuje loty krajowe. Boi się drugiej fali zakażeń

Władze odwołały dzisiaj wiele lotów krajowych obsługiwanych przez lotniska w Pekinie. W związku z ...

Lotnisko w Monachium najlepsze w Europie

Porty lotnicze Monachium, Helsinek i Tallina są najwygodniejsze, gdy trzeba poczekać na samolot – ...