Linie lotnicze do polityków: Przywróćcie loty transatlantyckie

Fot. AFP

Lufthansa, IAG, United i American Airlines domagają się przywrócenia połączeń do Stanów Zjednoczonych. Swoje postulaty zawarły w liście otwartym do wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych i komisarz spraw wewnętrznych Unii Europejskiej.

Szefowie Lufthansy, IAG (właściciel British Airways i Iberii), United i American Airlines podpisali list otwarty do wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych Michaela Pence’a, i komisarz spraw wewnętrznych Unii Europejskiej Yvly Johansson – donosi niemiecki portal branży turystycznej Reisevor9. Piszą w nim, że skoordynowany program przeprowadzania testów na obecność koronawirusa pozwoliłby na bezpieczne przywrócenie lotów między USA a Europą.

CZYTAJ TEŻ: Unia Europejska może czasowo nie wpuszczać amerykańskich turystów

Biorąc pod uwagę znaczenie tego kraju dla światowej gospodarki i działalności przewoźników, koniecznie trzeba znaleźć sposób na ponowne uruchomienia połączeń. Sygnatariusze listu proponują opracowanie jednolitego programu testów, co wykluczyłoby obowiązek odbywania kwarantanny i inne ograniczenia wjazdowe.

Ograniczenie połączeń nad Atlantykiem mocno doskwiera przewoźnikom, dla których rejsy te stanowią bardzo ważną część działalności – na przykład Lufthansie przynosiły w zeszłym roku jedną trzecią zysku netto.

Stany Zjednoczone i Unia Europejska już w czerwcu rozmawiały o programie testów, dzięki któremu Amerykanie mogliby latać do Europy. Wówczas nie doszło jednak do porozumienia w tej sprawie.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Polska ma ponownie ambasadę w Tanzanii

Rozpoczęła działalność ambasada RP w Tanzanii. To jedna z placówek, których przywrócenie zapowiedział w ...

Wyjeżdżaj, odpoczywaj, oddaj nam telefon

Niemiecki touroperator ASI Reisen przed rozpoczęciem wycieczki zabiera swoim klientom telefony komórkowe. Cyfrowy detoks ...

TUI testuje rezydenta na żądanie

TUI on demand (TUI na żądanie) to nowa usługa, która pozwoli klientom touroperatora umawiać ...

Targi ITB: Polskę czeka przeprowadzka

Na targach ITB, które rozpoczęły się wczoraj w Berlinie, w strefie polskiej wystawia się ...

Kerala: Przyjedź, odpocznij i wylecz się sam

Plaże, rejsy houseboatami, czyli domami na łodziach, oraz leczenie w szpitalach i ośrodkach ajurwedy ...

Prezydent podpisał „180 dni” i vouchery dla klientów biur podróży

Termin na zwrot pieniędzy klientom biur podróży, którzy wpłacili zaliczki na imprezy turystyczne, wydłużony ...