Emirates: Ciągle latamy do Warszawy

Fot. materiały prasowe Emirates

„Z przyjemnością informujemy, że loty Emirates na trasie Warszawa – Dubaj będą nadal obsługiwane bez żadnych zakłóceń” – pisze w komunikacie linia lotnicza Emirates.

Ten komunikat to wynik opublikowanego we wtorek, a działającego od środy rozporządzenia polskiego rządu, które wymienia Zjednoczone Emiraty Arabskie, których częścią jest Dubaj, jako kraju, do którego z Polski nie wolno latać.

Rozporządzenie przewiduje, że kraje, które zagwarantowały polskiemu rządowi, że na pokład samolotów będą wpuszczać tylko pasażerów wolnych od koronawirusa, będą wyłączone z zakazu. Taką notyfikację polski rząd od władz Dubaju uzyskał już we wrześniu. Jednak najnowsze rozporządzenie wymienia ZEA wśród krajów z którymi nie wolno utrzymywać bezpośrednich połączeń z Polską. Prawdopodobnie chodzi o to, że w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest więcej międzynarodowych lotnisk, których notyfikacja nie obejmuje, leżą bowiem w innych niż Dubaj emiratach, na przykład w Abu Zabi, Ras al- Chajmie czy w Szardży.

CZYTAJ TEŻ: Nowy zakaz lotów – na liście Tunezja – ale nie obowiązuje czarterów

„Zgodnie z obwieszczeniem [polskiego] ministra spraw zagranicznych Zjednoczone Emiraty Arabskie notyfikowały wprowadzenie rozwiązań gwarantujących, że na pokład statku powietrznego będą przyjmowani wyłącznie pasażerowie, wobec których wykonano z wynikiem negatywnym test diagnostyczny w kierunku SARS-CoV-2, przez co zostały wykreślone z listy zakazu lotów” – czytamy w komunikacie.

Przypomina on ponadto, że wszyscy pasażerowie lecący do lub z Dubaju, z wyjątkiem niemowląt, muszą poddać się testowi PCR nie więcej niż 96 godzin przed wylotem i okazać zaświadczenie o wyniku testu podczas odprawy.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Luksusowe wakacje tylko u agenta

Dertour Deluxe, touroperator specjalizujący się w wyjazdach dla wymagających klientów, chce sprzedawać ofertę tylko ...

Zwolnienie z ZUS już pewne. Dla kogo?

Zwolnieni przez trzy miesiące z płacenia składek na ZUS będą wszyscy samozatrudnieni i mikroprzedsiębiorcy, ...

Emirates: Zanim wejdziesz na pokład, zrobią ci test na covid-19

Tylko 10 minut trzeba poczekać na wyniki testu na koronawirusa wykonywanego pasażerom dubajskich linii ...

Airbnb sięgnie po bogatych klientów

Za 200 milionów dolarów Airbnb przejmie Luxury Retreats, kanadyjską firmę pośredniczącą w wynajmie luksusowych ...

Fly.pl: Chaotyczne działania rządu pogłębiają kryzys w turystyce

Zamieszanie operacyjne i straty finansowe u organizatorów wycieczek, a do tego niechęć turystów do ...