Emirates: Ciągle latamy do Warszawy

Fot. materiały prasowe Emirates

„Z przyjemnością informujemy, że loty Emirates na trasie Warszawa – Dubaj będą nadal obsługiwane bez żadnych zakłóceń” – pisze w komunikacie linia lotnicza Emirates.

Ten komunikat to wynik opublikowanego we wtorek, a działającego od środy rozporządzenia polskiego rządu, które wymienia Zjednoczone Emiraty Arabskie, których częścią jest Dubaj, jako kraju, do którego z Polski nie wolno latać.

Rozporządzenie przewiduje, że kraje, które zagwarantowały polskiemu rządowi, że na pokład samolotów będą wpuszczać tylko pasażerów wolnych od koronawirusa, będą wyłączone z zakazu. Taką notyfikację polski rząd od władz Dubaju uzyskał już we wrześniu. Jednak najnowsze rozporządzenie wymienia ZEA wśród krajów z którymi nie wolno utrzymywać bezpośrednich połączeń z Polską. Prawdopodobnie chodzi o to, że w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest więcej międzynarodowych lotnisk, których notyfikacja nie obejmuje, leżą bowiem w innych niż Dubaj emiratach, na przykład w Abu Zabi, Ras al- Chajmie czy w Szardży.

CZYTAJ TEŻ: Nowy zakaz lotów – na liście Tunezja – ale nie obowiązuje czarterów

„Zgodnie z obwieszczeniem [polskiego] ministra spraw zagranicznych Zjednoczone Emiraty Arabskie notyfikowały wprowadzenie rozwiązań gwarantujących, że na pokład statku powietrznego będą przyjmowani wyłącznie pasażerowie, wobec których wykonano z wynikiem negatywnym test diagnostyczny w kierunku SARS-CoV-2, przez co zostały wykreślone z listy zakazu lotów” – czytamy w komunikacie.

Przypomina on ponadto, że wszyscy pasażerowie lecący do lub z Dubaju, z wyjątkiem niemowląt, muszą poddać się testowi PCR nie więcej niż 96 godzin przed wylotem i okazać zaświadczenie o wyniku testu podczas odprawy.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Grecja liczy na turystyczny rekord

O 1,5 miliona ludzi więcej niż rok wcześniej ma odwiedzić Grecję w tym roku ...

TUI Poland monitoruje bezpieczeństwo na świecie

Biura podróży należące do Grupy TUI w Europie środkowej, w tym TUI Poland, będą ...

OLT miało być szansą dla lotniska w Gdańsku

Linie lotnicze OLT Express miały być dla gdańskiego lotniska szansą na rozwój; nie wiedziałem, ...

Eurowings: Kup abonament i lataj częściej

Pakiet 10 lotów w jedną stronę, dostępny w trzech różnych wariantach cenowych, to pomysł ...

Lotnisko we Wrocławiu: We wrześniu jak w szczycie sezonu

We wrześniu Port Lotniczy Wrocław obsłużył 365 tysięcy podróżnych, o 4 procent więcej niż ...

Gdańskie lotnisko dobuduje sobie nowy pirs

W 2035 roku lotnisko w Gdańsku może obsługiwać niemal 10 milionów pasażerów. Nowe inwestycje ...