Lufthansa: Zimą tylko 25 procent miejsc

Fot. Pixabay

Lufthansa znów ogranicza liczbę miejsc w samolotach. W związku z nowymi obostrzeniami koncern zapowiada ograniczenie oferty w sezonie zimowym i dalsze oszczędności w dziale administracyjnym.

Prezes Grupy Lufthansa Carsten Spohr napisał list do pracowników, w którymi informuje o nowych decyzjach zarządu – donosi niemiecki portal branży turystycznej FVW. W sezonie zimowym 2020/21 przewoźnicy należący do koncernu zaoferują maksymalnie 25 procent liczby miejsc, którymi dysponowali rok temu. Prawdopodobnie z usług linii skorzysta mniej niż 20 procent klientów w porównaniu z zeszłym rokiem. „Dlatego musimy wprowadzić kolejne ograniczenia, by obniżyć koszty” – pisze prezes.

CZYTAJ TEŻ: Więcej połączeń Grupy Lufthansa z Polski

Co prawda udało się zmniejszyć straty z miliona euro na godzinę, notowane na początku pandemii, do miliona na dwie godziny, ale sytuacja jest nadal dramatyczna. Trzeba będzie program zimowy jeszcze bardziej ograniczyć i przejść w możliwie wielu obszarach na „tryb zimowy”. W praktyce oznacza to ponowne uziemienie 125 samolotów, które początkowo miały latać w tym okresie. „Nie uda się utrzymać pierwotnego planu, by do końca roku dojść do 50 procent wykorzystania dostępnych miejsc” – napisano dalej w liście.

Zarząd podkreśla, że strata po pierwszych dziewięciu miesiącach wynosi 4,1 miliarda euro, a w czwartym kwartale wynik ten jeszcze się pogorszy. Ponieważ trudno przewidzieć, w jakim kierunku będzie rozwijała się sytuacja w branży, grupa postanowiła utrzymać co najmniej 100 tysięcy miejsc pracy z obecnych 130 tysięcy.

ZOBACZ TAKŻE: Lufthansa dostała 9 miliardów euro. Bez tego by zbankrutowała

Z informacji płynących z koncernu wynika, że na koniec września dysponował on środkami płynnościowymi w wysokości 10,1 miliarda euro, z czego 6,3 miliarda pochodziło z pakietu pomocowego otrzymanego od rządów Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Belgii. Łącznie z własnym kapitałem grupa miała do dyspozycji 9 miliardów euro.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Brytyjskie MSZ zmieniło formę ostrzeżeń

Po konsultacjach z branżą turystyczną i przeprowadzeniu ankiety wśród opinii publicznej brytyjski resort spraw ...

Kajaki z Dobą

Spływy kajakowe z podróżnikiem Aleksandrem Dobą proponuje Lidl Podróże w nowej ofercie dla aktywnych ...

Samorząd hotelarzy coraz mocniejszy

Prawie 50 nowych członków dołączyło od początku roku do Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego. Teraz ...

Kim Dzong Un nakazał burzenie hoteli

Przywódca Korei Północnej nakazał zburzenie zbudowanych przez Koreę Południową hoteli i infrastruktury turystycznej w ...

Ryanair: Tniemy zarobki albo zwalniamy

3,5 tysiąca pilotów i pracowników pokładu w Ryanairze może stracić pracę, jeśli nie zgodzą ...

Funclub zaprasza do nowych autokarów

Z początkiem grudnia na drogi wyjadą dwa nowe autokary – irizary i8 Platinum+. Będą ...