Hurghada i Szarm el-Szejk połączone promem

Fot. www.abmaritime.com.jo

Egipskie Ministerstwo Transportu uruchomiło połączenie promowe między Hurghadą a Szarm el-Szejk. To element szerszego planu, który zakłada połączenie kurortów nad Morzem Czerwonym.

Szybki prom Królowa Nefertiti zaczął kursować na początku grudnia między Hurghadą i Szarm el-Szejk, skracając czas podróży z co najmniej ośmiu godzin potrzebnych na przebycie tej trasy drogą lądową, do dwóch i pół, trzech godzin.

Jak informuje minister transportu Egiptu Kamel el-Wazir, to element projektu zakrojonego na szerszą skalę, który zakłada połączenie głównych kurortów nad Morzem Czerwonym. Prom ma umożliwić turystom z Szarm el-Szejk szybsze dotarcie do Hurghady, Marsa Alam, Al-Dżuny i Luksoru, a tym z Hurghady do Szarm el-Szejk, Dahabu, Taby i klasztoru Świętej Katarzyny.

CZYTAJ TEŻ: Przejazd z Kairu do Szarm el-Szejk krótszy o połowę

Rosyjski portal branżowy Atorus podaje, że podróż w jedną stronę kosztuje 70 dolarów, a w dwie strony 110 dolarów. Dzieci w wieku od 3 do 12 lat mają 50 procent zniżki. Jednostka poza pasażerami przewozi także samochody i towary. Zgodnie z planem kursuje cztery razy w tygodniu.

Przedstawiciele lokalnej branży turystycznej mają jednak wątpliwości, czy turyści będą chcieli korzystać z promu z uwagi na wysokie ceny. Połączenia miały ruszyć w listopadzie, ale z powodu niskiego zainteresowania ich inauguracja została przesunięta na kolejny miesiąc. Pierwszym rejsem, który odbył się 7 grudnia, popłynęło zaledwie 20 osób, chociaż na statku było 160 miejsc. Operatorem połączenia jest firma Arab Bridge Maritime.

ZOBACZ TAKŻE: Egipt: Lotnisko co 200 kilometrów

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wizz Air ma bazę w Mołdawii

Wizz Air otworzył wczoraj bazę na lotnisku w Kiszyniowie, w Mołdawii. Będzie tam na ...

Zima na rzece w DER Touristik

Rejsy wycieczkowe, pobyty na Bali w luksusowych namiotach lub zakwaterowanie w domkach na drzewie ...

Neckermann przyspiesza sprzedaż lata 2020

Więcej ofert wypoczynku rodzinnego w Bułgarii, Grecji, Turcji i na hiszpańskich wyspach – zapowiada ...

Wszystkie samoloty powinny mieć teraz maski na pokładzie

Pasażerowie wykazujący niepokojące objawy są natychmiast izolowani w samolotach i na lotniskach – mówi ...

Dubaj: Jesteśmy rajem dla zakochanych

Romantyczna kolacja w niezwykłej lokalizacji, czas tylko dla siebie w pustynnym apartamencie lub dzień ...