Zderzenie wycieczkowców w Meksyku

Twitter

Dwa duże statki wycieczkowe – oba należące do operatora Carnival Cruise Line – zderzyły się w piątek rano w porcie w Cozumel w Meksyku. Jeden pasażer został ranny.

Statek Carnival Glory uderzył w statek Carnival Legend, a ten następnie o mały włos nie trafił jeszcze w jednostkę Oasis of the Seas, należącą do firmy Royal Caribbean Cruises. Carnival Glory manewrował, aby zacumować w porcie, a Carnival Legend i Oasis of the Seas stały już u nabrzeża.

Zdjęcia opublikowane w mediach społecznościowych wskazują, że w wyniku zderzenia uszkodzone zostały co najmniej dwa pokłady Carnival Glory – zniszczenia dotyczą części znajdującej się po prawej stronie, na rufie. Firma Carnival Cruise Line z Miami poinformowała, że uszkodzenia obu jednostek są obecnie badane, ale na pewno nie są na tyle duże, by uniemożliwić statkom odpłynięcie w dalszy rejs.

Ranna została jedna osoba. „Zgłoszono jeden drobny uraz pasażera Carnival Glory, który doznał obrażeń, gdy grupa pasażerów była ewakuowana z jadalni na pokładach 3 i 4” – poinformowała firma w oświadczeniu.

Carnival Glory był w trakcie siedmiodniowego rejsu z Nowego Orleanu po Karaibach Zachodnich. Wrócić do portu ma w niedzielę.

Statek Carnival Glory ma 290 metrów długości i może pomieścić 2980 pasażerów. Dłuższy o 3,5 metra Carnival Legend zabiera na pokład 2124 pasażerów.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Dane klienta – tajemnica pilnie strzeżona przez agenta

Wysyłanie ofert z ciekawymi propozycjami wyjazdów, dzwonienie z pytaniem o wrażenia z wakacji, wysyłanie ...

Luksus znad Adriatyku szukał partnerów nad Wisłą

Chorwackie hotele luksusowe, firmy czarterujące jachty i biura podróży szukały w Polsce branżowych partnerów ...

Strawberry Field otrzyma nowe życie

Ogród i sierociniec Strawberry Field w Liverpoolu, miejsce dziecięcych zabaw Johna Lennona, ma otrzymać ...

Długi rozgościły się w hotelach

Inwestycyjny boom doprowadził do problemów w branży hotelowej. Większa podaż pokojów osłabiła obłożenie obiektów. ...

Rafał Buczak rozstaje się z HanseMerkur

Dyrektor polskiego biura niemieckiej firmy ubezpieczeniowej HanseMerkur Rafał Buczak odchodzi ze stanowiska Rafał Buczak ...

Białystok pyta, kto zrobi lotnisko

Władze Białegostoku ogłosiły przetarg na budowę utwardzonego pasa startowego na lotnisku Krywlany. Wykonawca ma ...