Kilka tysięcy osób uwięzionych na wycieczkowcu. Podejrzenie wirusa

CC0

Włoski statek wycieczkowy Costa Smeralda został zatrzymany w mieście Civitavecchia na północ od Rzymu. Na pokładzie para Chińczyków zgłosiła się z objawami mogącymi wskazywać na zarażenie koronawirusem.

Para z Hongkongu poinformowała o wysokiej gorączce i problemach z oddychaniem. Do Włoch przybyli 25 stycznia i tego samego dnia weszli na pokład statku w porcie w Savonie. Od tego czasu wycieczkowiec dobijał do portów w Marsylii, Barcelonie i Palmie.

Wycieczkowcem podróżować może nawet około 7000 ludzi. Pozostali pasażerowie i członkowie załogi nie mogą opuścić teraz pokładu.

Na statku pojawili się lekarze z rzymskiego szpitala Spallanzani, który specjalizuje się w wirusach i chorobach zakaźnych.

Chore osoby są przetrzymywane w izolacji na oddziale szpitalnym na pokładzie wycieczkowca.

W Chinach w wyniku zachorowań na koronawirusa zmarło dotychczas 170 osób, wirusa wykryto u 7711. Wuhan, epicentrum epidemii, od kilku dni jest miastem zamkniętym.

Oświadczenie Costa Cruises

„Costa Cruises potwierdza, że uruchomiony został protokół sanitarny wobec gościa znajdującego się na pokładzie Costa Smeralda.

Pasażerka, 54-letnia kobieta narodowości chińskiej pochodząca z Makau, przebywa obecnie w szpitalu na pokładzie, gdzie została skierowana ostatniej nocy wraz ze swoim towarzyszem podróży, zgodnie z protokołami zdrowotnymi.

Natychmiast po wykryciu podejrzanego przypadku, zespół medyczny na pokładzie uruchomił wszystkie procedury zdrowotne, w celu jego natychmiastowego odizolowania i monitorowania stanu klinicznego.

Urząd ds. Zdrowia został natychmiast powiadomiony i jego przedstawiciele znajdują się teraz na pokładzie, aby przeprowadzić wszystkie stosowne działania. Naszym najwyższym priorytetem jest zapewnienie zdrowia i bezpieczeństwa pasażerów oraz załogi. Firma jest w pełnej dyspozycji Urzędu Zdrowia, którego wskazania będą ściśle przestrzegane. Costa Cruises stosuje odpowiednie polityki krajowe i wytyczne epidemiologiczne, zgodnie ze wskazaniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC)”.

Mogą Ci się również spodobać

Niemieccy turyści na ITB: W Polsce byliśmy, Polskę lubimy

Na rodzinne wakacje nad morze, na zabiegi zdrowotne do uzdrowiska, na aktywny wypoczynek w ...

Kompas Wakacyjny 2017: W Grecji Mitsis nie do pobicia

Ekskluzywny hotel na wyspie Kos i biuro podróży Grecos Holiday zostali zwycięzcami konkursu na ...

Rosjanie coraz bardziej cenią sobie wakacje w Grecji

Ponad milion Rosjan może w tym roku wyjechać na wakacje do Grecji. Miejscowi touroperatorzy ...

49 milionów pasażerów na polskich lotniskach. Ryanair o włos przed LOT-em

W minionym roku liczba pasażerów na polskich lotniskach wzrosła w porównaniu z 2018 rokiem ...

Melania Trump przyciągnie turystów do Słowenii

„Ciasta i naleśniki Melanii” i „prezydenckie burgery” przygotowały kawiarnie i restauracje w słoweńskim miasteczku ...

Portugalia zaprasza seniorów i chorowitych

O 50 procent więcej noclegów i o 100 procent więcej przychodów w ciągu dziesięciu ...