Norwegian Cruise Line ogłasza nowe trasy

Fot. materiały prasowe

Amerykański operator statków wycieczkowych Norwegian Cruise Line wprowadza do oferty na przyszły rok „niezwykłe rejsy”, które wyróżnia między innymi długi czas trwania – od kilkunastu do 22 dni.

Pod hasłem „niezwykłe rejsy” kryją się trwające od kilkunastu do 22 dni „wyprawy”, które wyróżniają „wyjątkowe, niespotykane dotąd trasy dookoła świata i bogaty program” – wyjaśnia Norwegian Cruise Line w komunikacie. Będą one realizowane w przyszłym roku, a ich sprzedaż właśnie się rozpoczęła.

Między 2 stycznia a 16 kwietnia 2021 roku statek Norwegian Star odbędzie osiem rejsów w Amerykach i Europie Północnej, zawijając między innymi do Chile (i opływając przylądek Horn), Argentyny, na Falklandy, do Peru, Kostaryki, Hondurasu, Belize, Meksyku i Stanów Zjednoczonych, skąd popłynie do Wielkiej Brytanii, Francji i na Islandię.
Na przełomie kwietnia i maja Norwegian Jade odbędzie 15-dniowy rejs z Nowego Jorku do Amsterdamu przez Kanadę, Islandię, Wielką Brytanię, Francję i Belgię.

CZYTAJ TEŻ: Norwegian Cruise Line rezygnuje z plastikowych butelek

13 stycznia firma uruchomi rejsy z Panamy (przez Kanał Panamski) do pozostałych krajów Ameryki Centralnej, na Karaiby, do Meksyku i Kolumbii, a także na Florydę i Alaskę.

Od maja Norwegian Star i Norwegian Jade będą pływać w Europie, zawijając między innymi do Wielkiej Brytanii, Irlandii, Belgii, Holandii, Francji i na Islandię. 4 lipca Norwegian Jade przeniesie na Bałtyk i pływał będzie miedzy innymi do Szwecji, Danii, Finlandii, Estonii, Łotwy, Polski i Rosji. Od 24 października do 4 listopada kursował będzie z Wenecji i Barcelony na wyspy greckie. Następnie wyruszy w 18-dniowy rejs z Aten do Dubaju, zatrzymując się po drodze w Izraelu, Egipcie, Jordanii, Omanie i Abu Zabi. Z Dubaju uda się 3 grudnia w 18-dniową trasę na Seszele, Madagaskar, Mauritius, Reunion i do Republiki Południowej Afryki.

Z kolei Norwegian Jewel, Bliss, Encore i Sun od 27 kwietnia do 7 października będą pływać ze Seattle na Alaskę. 5 kwietnia Norwegian Pearl wyruszy z Miami w podróż transatlantycką, odwiedzając Azory, Hiszpanię, Francję i Włochy, skąd uda się do Turcji i na greckie wyspy. Między 2 maja a 7 listopada pływać będzie z Aten do portów w Grecji, Turcji, na Cyprze i w Izraelu.

ZOBACZ TAKŻE: Statki wycieczkowe ucierpią przez koronawirusa

Norwegian Cruise Line to amerykańska firma z siedzibą w Miami, zarządzająca flotą 17 statków wycieczkowych, które pływają do ponad 300 miejsc na świecie, w tym na należące do firmy wyspy Great Stirrup Cay na Bahamach i Harvest Caye w Belize.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Przez koronawirusa Orbis zamknął wrocławski Sofitel

Należący do Orbisu hotel Sofitel Wrocław Old Town nie otworzy się już po przerwie ...

Bańka: Cel to 20 milionów turystów w 2020 roku

Dwie ustawy, akcja „Polska za pół ceny”, popularyzowanie polskiej turystyki w internecie i wzrost ...

Odpoczywaj, Ibis się zajmie twoim Instagramem

„Relax we post” to nowa usługa, którą testuje Ibis w Zurychu i Genewie. Sieć ...

Lenin schowany, ale zostanie dla turystów?

Rosyjski senator chce, aby Mauzoleum Lenina zamieniono w cmentarną kryptę. Proponuje, aby zwłoki wodza ...

Mniej pasażerów na lotnisku Zaventem

O 1,7 mln mniej pasażerów – porównując rok do roku – przyjął w 2016 ...

British Airways odwołuje loty, awaria systemów IT

Co najmniej do końca dnia odwołano wszystkie loty brytyjskich linii lotniczych British Airways z ...