Norwegian Cruise Line ogłasza nowe trasy

Fot. materiały prasowe

Amerykański operator statków wycieczkowych Norwegian Cruise Line wprowadza do oferty na przyszły rok „niezwykłe rejsy”, które wyróżnia między innymi długi czas trwania – od kilkunastu do 22 dni.

Pod hasłem „niezwykłe rejsy” kryją się trwające od kilkunastu do 22 dni „wyprawy”, które wyróżniają „wyjątkowe, niespotykane dotąd trasy dookoła świata i bogaty program” – wyjaśnia Norwegian Cruise Line w komunikacie. Będą one realizowane w przyszłym roku, a ich sprzedaż właśnie się rozpoczęła.

Między 2 stycznia a 16 kwietnia 2021 roku statek Norwegian Star odbędzie osiem rejsów w Amerykach i Europie Północnej, zawijając między innymi do Chile (i opływając przylądek Horn), Argentyny, na Falklandy, do Peru, Kostaryki, Hondurasu, Belize, Meksyku i Stanów Zjednoczonych, skąd popłynie do Wielkiej Brytanii, Francji i na Islandię.
Na przełomie kwietnia i maja Norwegian Jade odbędzie 15-dniowy rejs z Nowego Jorku do Amsterdamu przez Kanadę, Islandię, Wielką Brytanię, Francję i Belgię.

CZYTAJ TEŻ: Norwegian Cruise Line rezygnuje z plastikowych butelek

13 stycznia firma uruchomi rejsy z Panamy (przez Kanał Panamski) do pozostałych krajów Ameryki Centralnej, na Karaiby, do Meksyku i Kolumbii, a także na Florydę i Alaskę.

Od maja Norwegian Star i Norwegian Jade będą pływać w Europie, zawijając między innymi do Wielkiej Brytanii, Irlandii, Belgii, Holandii, Francji i na Islandię. 4 lipca Norwegian Jade przeniesie na Bałtyk i pływał będzie miedzy innymi do Szwecji, Danii, Finlandii, Estonii, Łotwy, Polski i Rosji. Od 24 października do 4 listopada kursował będzie z Wenecji i Barcelony na wyspy greckie. Następnie wyruszy w 18-dniowy rejs z Aten do Dubaju, zatrzymując się po drodze w Izraelu, Egipcie, Jordanii, Omanie i Abu Zabi. Z Dubaju uda się 3 grudnia w 18-dniową trasę na Seszele, Madagaskar, Mauritius, Reunion i do Republiki Południowej Afryki.

Z kolei Norwegian Jewel, Bliss, Encore i Sun od 27 kwietnia do 7 października będą pływać ze Seattle na Alaskę. 5 kwietnia Norwegian Pearl wyruszy z Miami w podróż transatlantycką, odwiedzając Azory, Hiszpanię, Francję i Włochy, skąd uda się do Turcji i na greckie wyspy. Między 2 maja a 7 listopada pływać będzie z Aten do portów w Grecji, Turcji, na Cyprze i w Izraelu.

ZOBACZ TAKŻE: Statki wycieczkowe ucierpią przez koronawirusa

Norwegian Cruise Line to amerykańska firma z siedzibą w Miami, zarządzająca flotą 17 statków wycieczkowych, które pływają do ponad 300 miejsc na świecie, w tym na należące do firmy wyspy Great Stirrup Cay na Bahamach i Harvest Caye w Belize.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Vouchery dla Bułgarów na wakacje w kraju

Pieniądze Bułgarów powinny być przeznaczone na wsparcie krajowej turystyki, a nie być wydawane za ...

W Hiszpanii najtaniej w Salamance

Salamanka, Grenada i Sewilla to najtańsze miasta w Hiszpanii na tegoroczne wakacje. Na drugim ...

Armatorzy liczą zyski

Rejsy wycieczkowe cieszą się niesłabnącym powodzeniem, czego potwierdzeniem są coraz lepsze wyniki finansowe największych ...

Ryanair grozi Lufthansie

Prezes Michael O’Leary uważa wynajęcie przez Lufthansę od Air Berlin 40 samolotów z załogami ...

Niemieckie biura podróży: Nawet w czasie epidemii gwarantujemy powrót

Minister spraw zagranicznych Niemiec znosi ostrzeżenia przed podróżami do wszystkich krajów świata, ale zastrzega, ...

Stłuczka na wakacjach. Co zrobić?

Polacy coraz chętniej wybierają się na urlop własnym samochodem. Przed wyruszeniem w trasę po ...