Koronawirus na kolejnym wycieczkowcu. 21 zarażonych

AFP PHOTO / CAROLYN WRIGHT

Wiceprezydent USA Mike Pence ogłosił w piątek, że u 21 osób z pokładu statku wycieczkowego, który zakotwiczył u wybrzeży Kalifornii, stwierdzono obecność nowego koronawirusa. 19 z nich to członkowie załogi.

Pence poinformował, że urzędnicy federalni przez całą dobę pracowali z władzami Kalifornii, aby sprowadzić w weekend statek Grand Princess z ponad 3,5 tysiąca osób na pokładzie do portu i przebadać wszystkich na pokładzie na obecność wirusa.

CZYTAJ TEŻ: Itaka: Nasi klienci zdrowi wrócili z Teneryfy

– Te osoby, które będą musiały zostać poddane kwarantannie, zostaną poddane kwarantannie. Ci, którzy będą potrzebować pomocy medycznej, otrzymają ją – zapewniał Pence.

Liczba ofiar śmiertelnych z powodu koronawirusa w USA wzrosła do 16 po tym, jak w piątek zmarły na Florydzie dwie zainfekowane osoby. To pierwsze zgony spowodowane COVID-19 na wschodnim wybrzeżu. Liczba potwierdzonych wypadków wirusa SARS-Cov-2 wzrosła do ponad 200, zanotowanych w około połowie stanów.

Prezydent Donald Trump, przemawiając wcześniejszy w piątek w amerykańskim Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom w Atlancie, powiedział, że wolałby nie pozwolić pasażerom wycieczkowca na opuszczenie statku w USA, ale zastosuje się do zaleceń ekspertów medycznych.

Statek płynął z Hawajów do San Francisco, kiedy w środę nakazano mu zachować odległość od brzegu, aby zbadać 46 osób z możliwymi objawami koronawirusa. Testy dostarczono w czwartek helikopterem.

Na wycieczkowcu Diamond Princess, który w lutym cumował w Jokohamie, zanotowano 696 przypadków infekcji koronawirusem, z czego 6 śmiertelnych. Początkowo chwalona decyzja o kwarantannie została ostatecznie skrytykowana, gdy epidemiolodzy stwierdzili, że statek posłużył jako inkubator dla epidemii.

CZYTAJ O TYM:Zmarło dwoje pasażerów Diamond Princess zarażonych koronawirusem

Mogą Ci się również spodobać

Krakowskie hotele uwielbiane przez gości

12 krakowskich hoteli zyskało wyróżnienie „uwielbiany przez gości” przyznawane przez serwis rezerwacyjny Hotels.com Kraków, ...

Hotelarze: Nad Bałtykiem zapowiada się dobry sezon

Zapowiada się kolejny bardzo dobry sezon – mówią hotelarze nad morzem. Zaczął się wcześnie, ...

Libia i Turcja „zapomniały” o Krecie. Grecja wydala ambasadora

Grecja dała ambasadorowi Libii Mohamedowi Younisowi Menfiemu 72 godziny na opuszczenie kraju, po tym ...

Ponad 30 milionów złotych na krakowskie zabytki

30,2 miliona złotych przekaże w tym roku różnym obiektom Społeczny Komitet Odnowy Zabytków Krakowa. ...

Bilety Polregio na platformie e-podróżnik.pl

Teroplan, twórca ogólnopolskiej wyszukiwarki e-podróżnik.pl, i Przewozy Regionalne, właściciel kolejowej marki Polregio, podpisali umowę ...

Tomasz Majszyk kieruje Radissonem w Świnoujściu

Na czele pierwszego 5-gwiazdkowego hotelu w Świnoujściu stanęli dwaj panowie – Tomasz Majszyk jako ...