Itaka: Nasi klienci zdrowi wrócili z Teneryfy

Fot. Filip Frydrykiewicz

Sześcioro naszych klientów zakończyło kwarantannę w hotelu H10 Costa Adeje Palace na Teneryfie. Wczoraj szczęśliwie wrócili do kraju, są zdrowi – poinformował wiceprezes biura podróży Itaka Piotr Henicz.

Klienci Itaki wraz z 780 innych gości byli objęci kwarantanną w hotelu H10 Costa Adeje Palace na Teneryfie, po tym jak lokalne władze zdiagnozowały obecność koronowirusa u jednego z turystów, który był wcześniej gościem hotelu, ale już wyjechał. Kwarantanna trwała od 23 lutego.

CZYTAJ TEŻ: Hotel na Teneryfie objęty kwarantanną. Turyści nie mogą się wydostać

130 osób zwolniono dosyć szybko, byli to turyści, którzy nie mieli okazji zetknąć się z zarażonym. Resztę trzeba było przebadać i poczekać, czy choroba spowodowana wirusem się nie wykluje.

– Sześć osób w dobrych nastrojach wróciło wczoraj do kraju – relacjonuje Henicz. – Zapewniliśmy im opiekę do końca. Odebraliśmy z hotelu, odwieźliśmy na lotnisko i przywieźliśmy do Polski. A ponieważ jedna z rodzin musiała jechać jeszcze dalej, do swojego miasta, odwieźliśmy ją do domu.

Itaka od początku deklarowała, że nie opuści swoich klientów. Jak mówi Henicz, rezydent utrzymywał z nimi kontakt telefoniczny, pytał o zdrowie i nastroje. – Ja też miałem okazję z nimi porozmawiać. Na szczęście poza pierwszym dniem nie byli uwięzieni w swoim pokoju, mogli korzystać z infrastruktury hotelu, pogoda im dopisywała. Wrócili w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Żartowali, że nigdy nie zapomną tych wakacji. Dwa badania zrobione w odstępie czasu pokazały, że są zdrowi.

Itaka zapewniła też, że w razie czego pokryje też koszty pobytu swoich klientów w hotelu przez cały czas, mimo że ustawowo zobowiązana jest do opłacenia w takiej sytuacji jedynie trzech pierwszych dni. – Jeszcze nie wiemy, jak to będzie, bo sieć hotelowa zapowiedziała, że weźmie te koszty na siebie – dodaje Henicz.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

W biurach podróży upały mrożą ruch i ceny

5 procent – o tyle mniej klientów poszło w ostatnim tygodniu do biur podróży ...

Władze USA chcą wiedzieć więcej o turystach

Amerykański Departament Stanu będzie wymagał od wszystkich krajów przekazywania większej liczby danych o osobach ...

Alexandre de Juniac

Alexandre de Juniac: Okno dla rządów się zamyka

Ktoś kiedyś powiedział, że historia się nie powtarza, tylko rymuje. Dzisiaj, gdy linie lotnicze ...

Więcej Jazów nad Morzem Czerwonym

Znana sieć egipskich hoteli Jaz Collection powiększy się w tym roku o siedem obiektów ...

Coraz więcej Polaków kupuje wakacje z wyprzedzeniem

Ponad 40 procent Polaków rezerwuje swoje wakacje przynajmniej na dwa miesiące przed wylotem – ...

Nowy biznes miliardera – rejsy tylko dla dorosłych

Brytyjski miliarder Richard Branson nie boi się koronawirusa i rozpoczyna nowy biznes – rejsy ...