Costa Cruises wraca na morze

Fot. materiały prasowe

Włoski armator Costa Cruises wznawia działalność. Pierwszym statkiem, który wypłynie w rejs, będzie Costa Deliziosa.

Dziś pierwszy po przerwie statek Costa Cruises wypłynie na morze – informuje włoski armator w komunikacie. Będzie to Costa Deliziosa, która o godzinie 17 zabierze z Triestu pasażerów w tygodniowy rejs. Po drodze zawinie tylko do włoskich portów Bari, Brindisi, Corigliano-Rossano, Syrakuz i Katanii. W rejsie biorą udział wyłącznie pasażerowie mieszkający we Włoszech.

Przy zaokrętowaniu i na statku obowiązywać będzie protokół bezpieczeństwa obejmujący między innymi odprawę on-line i wejście na statek etapami, pobieranie wymazów od gości i członków załogi, mierzenie temperatury, wypełnianie kwestionariuszy zdrowotnych i zachowanie dystansu społecznego (przy zmniejszonej liczbie pasażerów).

Fot. materiały prasowe

Przedstawienia na żywo będzie mogła oglądać mniej liczna niż zazwyczaj widownia, posiłki serwowane będą do stolików, a do spa, basenów i klubów będzie można wchodzić na zmianę. Na statku umieszczono dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk i samoobsługowe punkty pomiaru temperatury. Także wycieczki odbywać się będą w małych grupach i reżimie sanitarnym.

CZYTAJ TEŻ: Powoli ruszają rejsy wycieczkowe

– Cieszymy się, że możemy ponownie powitać gości na pokładzie po ponad pięciu miesiącach przerwy i że możemy wznowić działalność właśnie tutaj, we Włoszech. Odpowiedzialne wznowienie rejsów dla gości z Włoch jest dla nas szczególnie ważne, ponieważ od ponad 70 lat wierzymy i inwestujemy w ten kraj jako jedyny armator pływający pod włoską banderą – mówi dyrektor generalny grupy Costa&Carnival Asia, Michael Thamm, cytowany w komunikacie.

– Od kilku tygodni wspólnie z władzami pracujemy nad wdrożeniem nowych procedur zdrowotnych, które pozwolą naszym gościom w pełni cieszyć się z rejsu przy jednoczesnym zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Stale monitorujemy sytuację, aby stopniowo, od października, wznawiać rejsy innymi statkami, także dla gości z innych krajów – dodaje.

ZOBACZ TAKŻE: Bruksela mówi, jak przygotować restart rejsów

19 września z Geniu wypłynie Costa Diadema, która również zawijać będzie tylko do włoskich portów (Civitavecchia, Rzym, Neapol, Palermo, Cagliari i La Spezia) i zabierze tylko włoskich pasażerów. W październiku przyjdzie kolej na Costę Smeraldę, a w grudniu na Costę Firenze – nowy statek, który powstał w stoczni Fincantieri w Margherze.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

ULC: Do samolotu tylko z oświadczeniem o stanie zdrowia

Przed terminalem mierzenie temperatury, w samolocie tylko w maseczce na twarzy – tak będą ...

Turystyka potrzebuje mapy bezpiecznych miejsc

System oznaczania hoteli, lotnisk i atrakcji turystycznych na świecie pod kątem zapewnianego w nich ...

Itaka: To może być całkiem niezły sezon

Nie liczymy na duży wzrost, ale za to na lepszy niż rok temu zysk ...

Dubai Frame zaprasza turystów w obłoki

Dwie 150-metrowe szklane wieże połączone podświetlanym mostem tworzą Dubai Frame – Ramę Dubaju. Nowa ...

W biurach podróży dalszy ciąg przecen

Tygodniowy pobyt w Warnie – 1381 złotych, w Burgas – 1461 złotych, a w ...

Brytyjska wielka trójka sięgnie po 10 milionów

TUI, Thomas Cook i Jet2Holidays – trzej najwięksi brytyjscy touroperatorzy – planują wysłać w ...