Crystal Cruises: W rejs zabieramy tylko zaszczepionych

Fot. Crystal Cruises

Organizator rejsów wycieczkowych Crystal Cruises ogłosił, że aby wziąć udział w jego imprezie, klient musi przedstawić zaświadczenie o pełnym szczepieniu na covid-19. A to tylko pierwszy warunek…

Amerykański armator wymaga, by od otrzymania ostatniej dawki szczepionki do momentu zaokrętowania upłynęło co najmniej 14 dni, a cykl szczepienia musi być pełny, zgodnie z wytycznymi producenta.

To nie wszystko. Pasażerowie muszą dodatkowo przedstawić negatywny wynik badania na koronawirusa, poddać się mierzeniu temperatury przed wejściem na pokład, przestrzegać zasad noszenia maseczek i utrzymywania dystansu społecznego.

CZYTAJ TEŻ: Biuro podróży: Chcesz przenocować w naszym hotelu? Zaszczep się

Ponadto w dalszym ciągu obowiązuje ograniczenie liczby pasażerów przebywających na statku, zaostrzone zostały zasady sprzątania i dezynfekcji.

Jak mówi prezes Crystal Cruises Jack Anderson, decyzja o rozszerzeniu zasad bezpieczeństwa chroniących przed koronawirusem zapadła w jego firmie po wielu rozmowach z klientami i partnerami, linia brała też pod uwagę wyniki ostatniego badania przeprowadzonego przez Cruise Critic, z którego wynika, że ponad 80 procent respondentów wybrałoby się na rejs pod warunkiem, że organizator będzie wymagał certyfikatu szczepień.

Armator przyznaje, że program szczepień przebiega w różny sposób w poszczególnych krajach. Ale może poczekać, aż zaszczepionych będzie więcej, ponieważ i tak wstrzymał działalność operacyjną – rejsy rzeczne są odwołane do maja, a morskie do sierpnia.

Fot. materiały promocyjne Crystal Cruises

ZOBACZ TEŻ: Grecja: Zaszczepionych i przetestowanych przyjmiemy bez warunków

A co z członkami załóg? Prezes wyjaśnia, że biorąc pod uwagę, że pracownicy pochodzą z różnych krajów i są w różnym wieku, nie wszyscy będą mogli się zaszczepić do czasu wznowienia rejsów. W ramach programu Crystal Clean+ 4.0 będą testowani na obecność koronawirusa przed wyjazdem z domu – na statek wsiąść mogą tylko z wynikiem ujemnym. Przed zaokrętowaniem będą znów przebadani, poddadzą się też siedmiodniowej kwarantannie, po której jeszcze raz zostaną przetestowani. Tylko z wynikiem negatywnym, będą mogli wrócić do pracy.

Crystal Cruises ma dwa statki oceaniczne, cztery rzeczne, jeden jacht i jeden statek „ekspedycyjny”. Oferuje podróże luksusowe.

WARTO: Hiszpania za przywilejami dla zaszczepionych turystów

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Austria nie zrezygnuje z turystyki zimowej

Minister turystyki Austrii zapowiada, że rząd zrobi wszystko, by ograniczyć liczbę zakażeń i umożliwić ...

Lublin ma hotel z miejskimi legendami

Nowo otwarty ibis Styles Lublin Stare Miasto mieści się przy alei Solidarności 7, w ...

Air France utrzymuje rejsy do Stanów Zjednoczonych

Air France zamierza utrzymać połączenia do Atlanty, Chicago, Detroit, Los Angeles, Nowego Jorku, San ...

Premier Szwecji: Lubię rzucać kanapką

Rąbanie drewna o poranku, jedzenie gofrów z malinami i puszczanie kaczek na jeziorze – ...

Lotnisko Chopina wyróżnione przez przewoźników

Lotnisko Chopina otrzymało wyróżnienie w kategorii portów lotniczych obsługujących rocznie od 4 do 20 ...

Rosja: Kibicować można u nas bez wizy

W związku z Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej, które odbędą się w 2018 roku, ...