Rząd RPA chce poluzować politykę wizową

Bloomberg

Rząd RPA ma znieść kontrowersyjny przepis dotyczący podróży z dziećmi i poluzować swoją politykę wizową. Krok ten ma pomóc przyciągnąć więcej turystów i inwestorów

Jak informuje agencja Bloomberg, obecne przepisy zakładają, że dziecko, które wjeżdża do RPA, musi podróżować w towarzystwie matki lub ojca, dodatkowo trzeba ze sobą zabrać akt urodzenia, na którym wpisane są nazwiska obojga rodziców. Przepis został wprowadzony w 2014 roku, a celem było zmniejszenie liczby porwań dzieci. Polityka ta sprawiła, że do RPA zaczęło przyjeżdżać mniej turystów.

Teraz zasady uzyskiwania wiz mają być uproszczone, w planach znajduje się też wprowadzenie wiz wielokrotnego przekroczenia granicy i możliwości wyrobienia dokumentu przez internet. Bloomberg powołuje się na rozmowę z osobami zaznajomionymi ze sprawą, proszącymi o zachowanie anonimowości, ponieważ informacja nie została jeszcze podana do publicznej wiadomości.

Dla RPA najważniejszymi rynkami źródłowymi są Chiny i Indie – twierdził minister turystyki Derek Hanekom, cytowany w lipcu przez News24. Z danych Urzędu Statystycznego RPA wynika, że w pierwszych siedmiu miesiącach tego roku liczba przyjazdów spoza kontynentu afrykańskiego spadła o 1,5 procent rok do roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Turcja inwestuje w Wyspę Demokracji i Wolności

Turecka wyspa Yassiada (lub Yassi Ada) znajdująca się u wybrzeży Stambułu, na Morzu Marmara, ...

Wybuch w londyńskim metrze – są ranni

W londyńskim metrze doszło do wybuchu; są ranni – podaje dziennik „The Sun”. Policja ...

Telewizory w hotelach pod lupą Poczty Polskiej

Właściciel hotelu musi zapłacić karę za niezarejestrowane telewizory. Nie ma znaczenia, że nic o ...

Prezes POT w składzie kierownictwa European Travel Commission

Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk został dzisiaj wybrany na wiceprezesa European Travel Commission, ...

Transavia połączy Kraków z Eindhoven

Holenderskie tanie linie lotnicze Transavia otworzą w następnym sezonie zimowym nowe połączenie pomiędzy Krakowem ...

Neckermann: Więcej Azji i Ameryki na zimę

Sprzedajemy już wyjazdy do dalekich krajów krajów na zimę 2019/2020 – informuje biuro podróży ...