Kenia wyda więcej na promocję

Pixabay

Budżet Kenii na promocję kraju jako kierunku turystycznego urósł z 15 do 20 milionów dolarów

Jak informuje brytyjski portal TTG Media, Kenia ma szereg planów dotyczących rozwoju turystyki. Wśród nich znajduje się renowacja wybrzeża Mombasy oraz zwiększenie nakładów finansowych na promocję kraju jako atrakcyjnego kierunku wakacyjnego. Kraj nie chce być postrzegany jedynie jako miejsce oferujące wypoczynek na plaży i baza wypadowa dla wycieczek na safari.

Szczegółowe plany dotyczące działań na kolejne miesiące mają zostać przedstawione w późniejszym terminie, obecnie wiadomo, że organizowane będą prezentacje dla agentów, wycieczki fakultatywne i kampanie w internecie. Rząd zwiększył budżet promocyjny z 15 do 20 milionów dolarów, przy czym 66 procent środków ma być przeznaczonych na działania na najważniejszych rynkach źródłowych, do których należą Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Chiny i Indie. W kolejnych latach w kraju mają zostać otwarte nowe hotele sieci Marriott, Sheraton i Hilton, z których większość znajdzie się w stolicy, Nairobi.

W 2016 roku do Kenii przyjechało o 10,4 procent więcej turystów niż rok wcześniej, łącznie było ich 1,3 miliona. Według prezes Kenijskiej Organizacji Turystycznej Betty Radier powodem tego było zniesienie ostrzeżeń przed podróżami do kraju wydawanymi wcześniej przez ministerstwa spraw zagranicznych w Wielkiej Brytanii, Francji i Stanach Zjednoczonych. – Za nami okres mniej więcej czterech lat stabilności i poprawionego bezpieczeństwa, co bardzo nam pomogło – komentuje Radier.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Bułgaria tylko minimalnie poprawiła turystyczny wynik

O 0,4 procent wzrosła liczba turystów zagranicznych, którzy w zeszłym roku odwiedzili Bułgarię. Łącznie ...

Ministerstwa negocjują w sprawie Radomia

Rozpoczęły się negocjacje w sprawie przyszłości radomskiego lotniska cywilnego Rozmowy prowadzą przedstawiciele ministerstw infrastruktury ...

Traveldata: Ferie zimowe drożeją w ślad za latem

Po tym jak w biurach podróży drożały wyjazdy na sezon letni, teraz w górę ...

Ratowanie Lufthansy. Rządy stawiają warunki

Grupa Lufthansy dopina rozmowy z rządami Niemiec, Austrii i Szwajcarii w sprawie 10 miliardów ...

Sześć milionów pasażerów w Krakowie

Dzisiaj z usług krakowskiego lotniska skorzystał sześciomilionowy pasażer – informuje biuro prasowe portu 6-milionowym ...

LOT czeka na nowy dreamliner

Do floty LOT-u dołączy niebawem trzynasty dreamliner z 300 miejscami na pokładzie. Do końca ...