TT Warsaw – blogerzy opowiedzą o Skanii

materiały prasowe

O podróżowaniu kamperem i motocyklem, smakach regionu, turystyce filmowej i fice – szwedzkiej przerwie na kawę – opowiedzą na TT Warsaw blogerzy turystyczni, którzy niedawno odwiedzili Skanię

– Jesteśmy w Skåne, a po polsku: w Skanii. Broszurka, którą dostaliśmy na promie, mówi, że będzie zielono, pięknie, pysznie i różnorodnie. Przekonuje nas ten opis, bo chcemy do natury, kochamy jeść i nie znosimy nudy, dlatego ahoj, przygodo! Skåne, dotarliśmy” – tak zaczyna swoją opowieść Cezary Szproch, który rozpocznie cykl barwnych opowieści o podróżach po Skanii w Strefie Kontynentów, podczas targów TT Warsaw.

Visit Sweden w Polsce zaprasza na relacje i filmy o podróżach śladami wikingów. Podczas TT Warsaw pokaże m.in. spiżarnię Szwecji – Skanię – znaną z oryginalnej eko-kuchni, słynnych kucharzy i szwedzkiej fika, czyli przerwy na kawę. Organizatorzy spotkania zapowiadają, że podczas imprezy będzie można usłyszeć o magii szwedzkiego lata w dzień letniego przesilenia Midsommar, wycieczkach śladem szwedzkich filmów i kryminałów oraz przekonać się, jak wygląda Skania z pokładu drezyny.

24 listopada, w piątek, o godzinie 10.30 Cezary Szproch opowie, co jest jeszcze dalej, czyli o swojej wyprawie kamperem przez Skanię. A 25 listopada, w sobotę, odbędą się kolejne trzy prelekcje o tym regionie. O godzinie 11.45 Anna Jackowska opowie o kobiecie na motocyklu w Skanii, o godzinie 14.00 Monika Dunajska opisze, jak smakuje Skania, a o 15,45 Robert ‚Robb’ Maciąg wyjaśni, co mają wspólnego komisarz Kurt Wallander, Saga Norén i Śmierć grająca w szachy.

Visit Swede zapowiada, że podczas targów TT Warsaw przeprowadzony zostanie również konkurs, w którym nagrodą będzie wycieczka lotnicza do Malmö.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Ruszył superszybki pociąg z Hongkongu do Chin. Historyczny moment

Z hongkońskiego dworca nad zatoką odjechał 22 września do Chin pierwszy superszybki pociąg zaczynając ...

Pensjonat w górach sprzedam

Zakup niedużego pensjonatu w górach powinien się zwrócić po 10 – 12 latach – ...

Thomas Cook: Wybrałeś hotel? Wybierz też pokój

Na razie w 30, ale latem 2018 roku już w 300, hotelach Thomasa Cooka ...

Orbis skupi swoje akcje do marca

Hotelarska spółka przygotowuje się do odkupienia własnych akcji. Przewiduje, że na pierwszą transzę wyda ...

Lotnisko City zamknięte przez saperów

Międzynarodowe lotnisko Londyn City zostało zamknięte po odnalezieniu w Tamizie bomby z czasów II ...

Loty balonem nad Luksorem zawieszone

Po tym jak balon z turystami podziwiającymi starożytne zabytki Luksoru musiał awaryjnie lądować, lokalne ...